Modne, oryginalne, a może po prostu brzydkie? Oby te buty nie były hitem lata

Paulina Szestowicka 11.07.2016
Buty typu mules
Fotografia: East News

Najpierw widzieliśmy je na wybiegu, a teraz upodobały je sobie gwiazdy. Wygląda na to, że w tym sezonie zastąpią sandały.

Każda kobieta wie, że miłość do butów nie zna granic. Można mieć wiele par sneakersów, szpilek, czy espadryli w szafie, a i tak za jakiś czas kusi nas kolejna para. Jest jednak model, który o dziwo zaczyna święcić wielki powrót, chociaż jego uroda jest naprawdę wątpliwa. 

Buty typu mules, nazywane też mule, pojawiły się modzie już dawno - kilka par miała nawet Marylin Monroe. Jednak sławna aktorka upodobała sobie wersję na szpilkach, która wygląda nieco lepiej. Obecnie ten model święci triumfy w wersji na grubym słupku, przez co może i jest bardzo wygodny, ale niestety wygląda dosyć topornie. Latem, przyznajmy to szczerze, lepiej pozostać przy sprawdzonych, delikatnych sandałach. 

Mule nie raz i nie dwa widzieliśmy u starszych pań, które na pewno doceniały fakt, że są to buty, które bardzo szybko się zakłada i zdejmuje. Fakt, że nie mają zapiętki sprawia, że musimy ich zapinać. Z przodu często są zabudowane, ale coraz częściej widać modele, które odsłaniają palce. Trudno jednak nie stwierdzić, że w wersji z wycięciem z przodu prezentują się bardziej kobieco. 

Z wybiegu na ulice

Pierwsze przesłanki o tym, że buty typu mules mogą wrócić do łask, mieliśmy już w 2015 roku. Wtedy sporadycznie można było je zobaczyć na wybiegach. Jednak dopiero w tym roku upodobały je sobie znane gwiazdy, a co za tym idzie, wiele popularnych marek wprowadziło je do oferty. A stąd już blisko do tego, żebyśmy mogli je często oglądać na ulicach. 

Jak widać, moda zaskoczyła nas po raz kolejny. A może tym razem to my zaskoczymy ją i nie będziemy tego nosić? W końcu jest tak wiele ładnych modeli delikatnych sandałów i klapków. 

Sienna Miller
Fotografia: East News

Sienna Miller

Kate Upton
Fotografia: East News

Kate Upton

Kesha
Fotografia: East News

Kesha

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów