Mango wprowadziło do sprzedaży kolekcję dla Muzułmanek na Ramadan

Paulina Szestowicka 30.05.2016
Mango Ramadan
Fotografia: materiały prasowe

Przedstawiciele marki podali konkretny powód, dlaczego zdecydowali się na taki krok. 

Nie tak dawno dom mody Dolce&Gabbana zaprezentował kolekcję hidżabów i abajów, a chwilę później marka Marks&Spencer wprowadziła do sprzedaży burkini, czyli kostium kąpielowy dla muzułmanek. Teraz Mango zaprezentowało kolekcję ubrań na Ramadan

Kolekcja składa się z 45 elementów, z których każda kobieta bez problemu skomponuje modny i skromny zestaw. Wszystkie ubrania są utrzymane w spokojnej tonacji kolorystycznej. Niektóre modele zostały wykończone jedwabnymi lamówkami i koronkami. Wśród propozycji znalazły się długie tuniki, spódnice, kaftany, spodnie, a nawet swetry. 

Linia ubrań na Ramadan w sklepie on line i stacjonarnych będzie dostępna od 30 maja, czyli dokładnie tydzień przed świętem, które w tym roku rozpoczyna się 7 czerwca i kończy 7 lipca. Mango urozmaica ofertę nie tylko po to, żeby móc zaoferować Muzułmankom modną alternatywę dla tradycyjnych ubrań, ale po prostu widzi w tym możliwość dużego zarobku. 

W ostatnich latach udało się nam zapoznać ze specyfiką rynków w krajach arabskich i Azji. Od dłuższego czasu są one częścią DNA Mango. W 2015 roku około 80% dochodów marki pochodziło z innych krajów niż Hiszpania - tłumaczą przedstawiciele Mango w oświadczeniu prasowym.

Muzułmanki stają się coraz lepszą grupą odbiorców modnych ubrań. Szacuje się, że już za trzy lata wydadzą one około 500 miliardów dolarów na odzież produkowaną przez zachodnie marki. Nic dziwnego, że rynek stara się odpowiedzieć na ich potrzeby. Donna Karan pierwszą kolekcję na Ramadan stworzyła dwa lata temu. Wśród marek, które miały taką ofertę znajdują się też między innymi Oscar d la Renta i Tomy Hilfiger. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów