Lepiej zainwestować w kultową torebkę niż kupować złoto i grać na giełdzie

Redakcja 28.03.2017
Jennifer Lopez i jej Birkin
Fotografia: East News

Złoto i papiery wartościowe nie gwarantują tak dużego zysku. 

Hermès Birkin jest lepszą inwestycją na przyszłość niż papiery wartościowe i złoto.

Serwis Independent.co.uk opublikował zaskakujące wyniki badań przeprowadzonych przez sklep internetowy Baghunter.com. Torebki Hermès Birkin od 30 lat, z roku na rok, zyskują na wartości, co według analiz oznacza, że ich zakup opłaca się bardziej niż granie na giełdzie i kupowanie sztabek złota. 

Giełda daje średni zysk nominalny w wysokości 11,66%, a zysk rzeczywisty wynosi około 8,65%. Złoto w ciągu roku zwróci się w 1,9%, a realna stopa zwrotu oscyluje w granicach -1,5%. Wartość toreb Birkin wzrasta szybciej - aż o 14,2% – czytamy na stronie Independent.co.uk.

"Genialny klan"
Fotografia: East News

Kadr z filmu "Genialny klan" Wesa Andersona.

Najbardziej ekskluzywny dodatek

Torebki Hermès Birkin osiągają astronomiczne ceny. W 2015 roku różowy model z krokodylej skóry sprzedano za ponad 873 tysiące złotych. Dzieje się tak, ponieważ jest to produkt kultowy, który mocno kojarzy się z ekskluzywnością. Aby kupić torebkę Birkin, której ceny zaczynają się od około 40 tysięcy złotych, należy zapisać się na listę oczekujących, aby swoje zamówienie odebrać nawet po kilku latach. Dlatego większość osób kupuje skórzany obiekt pożądania z drugiej ręki.

Kultowa torebka trafiła do sprzedaży w 1984 roku. Powstała na cześć piosenkarki i aktorki Jane Birkin, matki Charlotte Ginsburg. Projektant i prezes domu mody Hermès Jean-Louis Dumas siedział na początku lat 80. w samolocie obok szalenie sławnej w latach wtedy artystki. Birkin narzekała na to, że nie może znaleźć idealnej, skórzanej torby na krótkie podróże.

Projektant stworzył model, który szybko podbił serca bogatych mieszkanek nowojorskiego Manhattanu. 

Kris Jenner
Fotografia: East News

Torba podróżna damska – najważniejsze cechy

Torebki damskie renomowanych marek w atrakcyjnych cenach, sprawdź!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów