Koszulka zamiast słownika. 40 symboli, które likwidują barierę językową

Paulina Szestowicka 15.04.2016
T-shirt z ikonami
Fotografia: www.facebook.com/iconspeak

Projekty Icon Speak spodobają się wszystkim miłośnikom podróży. Tych dalekich i tych bliskich. 

Wiele osób rezygnuje z podróżowania z obawy przed barierą językową. Dzięki ubraniom Icon Speak, nie będą się dłużej bać, że nie złożą zamówienia w restauracji lub nie znajdą hotelu. 

Założyciele marki odzieżowej dla turystów wyszli z założenia, że 40 popularnych symboli (jedzenia, picia, noclegu czy szpitala itp.) wystarczy, żeby poradzić sobie bez znajomości języków obcych. Wzory ikon zostały naniesione na koszulki, bluzy, czapki i torebki. W zależności od tego, czego będziemy potrzebować w danym momencie, musimy wskazać palcem daną rzecz. W taki sposób przekażemy drugiej osobie informacje, że szukamy na przykład hotelu lub apteki.

Wiele razy w naszym życiu odczuliśmy skutki nieznajomości języków obcych. Zawsze próbowaliśmy pokonać tę barierę rysując znaki i symbole na skrawkach papieru czy mapach. Pomyśleliśmy, że dobrym pomysłem byłoby posiadanie gotowego zestawu ikon - tłumaczą twórcy marki na swojej stronie internetowej. 

Ubrania Icon Speak są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach. Oczywiście są modele zarówno damskie, jak i męskie. Wszystkie rzeczy zostały uszyte z wysokogatunkowej bawełny. Ceny wahają się między 70 a 160 zł. 

Koszulka
Fotografia: www.iconspeak.world
Torba
Fotografia: www.iconspeak.world
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów