Kate Moss założyła własną agencję modeli. Szuka ludzi charyzmatycznych, ale nie pięknych

Redakcja 20.09.2016
Kate Moss
Fotografia: East News

Najpopularniejsza modelka w historii mówi "nie" pięknym ludziom. 

Kate Moss jest modelką już prawie 30 lat. Ma szczęście, że udało się jej osiągnąć tak wiele znaczących sukcesów, w przeciwnym razie już dawno popadłaby w niepamięć. Korzystając ze swojego doświadczenia i prawdopodobnie przeczuwając zbliżającą się "emeryturę" postanowiła, że otworzy nietypową agencję dla modeli.

Sama rozwiązała współpracę z agencją Storm, na początku 2016 roku, która odkryła ją, kiedy miała zaledwie 14 lat. Agencja zacznie pracę już w październiku. Celem Moss nie jest tworzenie konkurencji dla swojej macierzystej agencji. Jak powiedziała w rozmowie z "The Business of Fashion", nie szuka pięknych ludzi. Ikona mody chce kreować gwiazdy.

Bardziej chcę skupić się na zarządzaniu karierami, niż po prostu na prowadzeniu agencji. Chcę ludzi, którzy chcą śpiewać, tańczyć i grać – powiedziała Kate Moss.

Działa już strona internetowa agencji Kate Moss, gdzie podany jest adres e-mail, na który można wysłać swoje zgłoszenie. Albo liczyć na szczęście. Być może ktoś związany z agencją wypatrzy ciekawą, ale nie piękną twarz na ulicy. W końcu trzydzieści lat temu wtedy 14-letnią Kate Moss wypatrzyła szefowa agencji Storm Sarah Doukas na lotnisku JFK w Nowym Jorku.

Ten zbieg okoliczności doprowadził do tego, że jej fortunę szacuje się obecnie na 100 milionów funtów. Żadna inna modelka nie może pochwalić się tyloma okładkami dla różnych edycji magazynu "Vogue", co ulubienica brytyjskich muzyków.

Moss
Fotografia: screen z katemossagency.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów