IKEA odpowiedziała domowi mody Balenciaga na skopiowanie jej torby. Robi to po mistrzowsku

Redakcja 27.04.2017
Torby Balenciaga i IKEA
Fotografia: www.instagram.com/popbee/

Szwedzki gigant tłumaczy, jak odróżnić ich produkt od luksusowej torby firmy Balenciaga. 

Wszystko wskazuje na to, że francuska marka odzieżowa Balenciaga zainspirowała się niebieską torbą wyprodukowaną przez sklep IKEA. Szwedzki gigant odniósł się do sprawy i zrobił to w naprawdę zabawny sposób.

FRAKTA, niebieska torba na zakupy, którą w IKEA można kupić za jedyne 1,99 złotych, ma swoje nowe wydanie. Marka Balenciaga zaprojektowała torbę Arena, która niemal do złudzenia przypomina tę, którą można kupić w sklepach szwedzkiej sieci. To, co ją odróżnia to przede wszystkim cena. Francuska marka sprzedaje ją za około 8,5 tysiąca złotych. Oczywiście, cena to nie jedyna różnica. Torebka Balenciaga wykonana jest z farbowanej na niebiesko skóry. Natomiast torba z IKEA ze zwykłego polipropylenu. 

Czytaj więcej: Wygląda jak torba zrobiona przez IKEA, ale zamiast dwóch złotych, kosztuje...8,5 tysiąca

Mało kto zapewne podejrzewał, że w dyskusję internautów, którzy żartowali z przeróbki torebki, włączy się sama IKEA. Odpowiedziała reklamą, która przypomina poradnik, jak odróżnić oryginał od podróbki. 

Bardzo pochlebia nam to, że nowa torba na zakupy Balenciagi przypomina naszą kultową, zrównoważoną, niebieską torbę, która kosztuje 1,99 zł. Nic nie przebije wszechstronności wielkiej niebieskiej torby - skomentowali przedstawiciele IKEA, a ich wypowiedź przytacza Adweek.com. 

Pokazano również zdjęcie torby, a obok umieszczono komentarz, z którego dowiadujemy się na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że torba, którą trzymamy w dłoni to torba marki IKEA. 

1.Potrząśnij torbą - oryginał zaszeleści.

2.Jest wielofunkcyjna - przeniesiesz w niej sprzęt hokejowy, cegły, a nawet wodę.

3.Wrzuć torbę w błoto - Prawdziwą torbę FRAKTA umyjesz wężem ogrodowym.

4.Zwiń torbę - Jeśli jesteś w stanie uzyskać rozmiar kosmetyczki, gratulujemy!

5.Zajrzyj do środka - FRAKTA ma autentyczną metkę IKEA. 

6.Cena - Tylko 0,99 dolara. 

Jak widać IKEA nie ma nic przeciwko "kopiowaniu" jej toreb, a wręcz przeciwnie. Wykazała się niebywałym poczuciem humoru i dystansem. Godne podziwu ;-)  

ikea
Fotografia: twitter.com/M_Skolimowski

Jak wybrać walizkę na krótki wyjazd?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów