Na czym polega nowy trend w modzie - haulternative?

Zakupy
Fotografia: Shutterstock

Sprawdź, na czym polega akcja, która będzie królować w 2019 roku!

Haulternative to nowy projekt, którego celem jest przeprowadzenie rewolucji w naszych szafach. Najwyższy czas skończyć z niezdrowym konsumpcjonizmem i postawić na świadomą modę. Poznaj szczegóły!

Haulternative - najnowszy trend w modzie

W czasach, kiedy kupowanie stało się największą siłą napędową społeczeństwa, tematy nadmiernego konsumpcjonizmu i nadużyć ze strony dostawców ubrań wciąż spychane są na margines. Ale na szczęście są organizacje, które dbają o pozytywny wpływ mody na świat. Jedną z nich jest Fashion Revolution, która powstała po tragedii w Bangladeszu 2013 roku, kiedy zawalił się kompleks fabryczny, powodując śmierć 1130 pracowników.

Organizacja Fashion Revolution zapoczątkowała inicjatywę Haulternative wspierającą rewolucję w modzie. Nazwa tego projektu wzięła się od idei hauli ubraniowych, będących blogerskim przeglądem nowo nabytych ubrań i dodatków.

Haulternative sprzeciwia się tym praktykom, zachęcając nas do wcielania w życie zdrowych nawyków. Należą do nich m.in. kupowanie w second handach, przerabianie starych ubrań, wymienianie się ubraniami z przyjaciółmi, kupowanie w sklepach marek stawiających na etykę i odpowiedzialność oraz wspierających slow fashion.

Jeżeli chcecie wziąć w tej akcji, zachęcamy was do publikowania w mediach społecznościowych zdjęć własnych stylizacji z hashtagiem #haulternative.

Takie buty uchodziły kiedyś za symbol obciachu. Dzisiaj jednak szturmem ponownie podbił serca miłośniczek mody. I stały się najgorętszym trendem jesieni!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów