Giorgio Armani zrezygnował z używania naturalnych futer

Paulina Szestowicka 05.04.2016
Giorgio Armani
Fotografia: East News

Decyzja projektanta może odmienić całą branżę luksusowej mody. Do złożenia podobnych deklaracji wezwano już takie marki jak Michael Kors, Prada czy Fendi.

Luksusowa moda kojarzy się z przepychem, którego nieodzownym elementem są naturalne futra. Niedługo może się to zmienić - coraz więcej projektantów deklaruje chęć korzystania z materiałów syntetycznych lub roślinnych. Giorgio Armani słowa przekuł w czyny i w jego kolejnej kolekcji nie zobaczymy etoli z lisa, futer z lisa czy dodatków z szynszyli. 

Organizacja Humane Society International poinformowała, że w żadnej kolekcji marek wchodzących w skład Armani Group nie zobaczymy ubrań wykonanych z naturalnych futer. To drugi, po Hugo Boss, duży dom mody, który zmienia politykę. 

Dzięki postępowi technologicznemu możemy wykorzystywać alternatywne materiały, dzięki którym stosowanie okrutnych praktyk wobec zwierząt jest zbędne - tłumaczy swoją decyzję projektant. - Moja firma robi teraz wielki krok naprzód. Chcemy nie tylko dbać o zwierzęta, ale także o środowisko. 

Wayne Pacelle, CEO organizacji HSI, ma nadzieję, że właściciele innych luksusowych marek wezmą przykład z Giorgio Armaniego.

Armani zrobił krok, który może być przełomowy dla całej branży. Mam nadzieję, ze niebawem takie domy mody jak Prada, Fendi czy Michael Kors dołączą do grona pasjonatów mody, którzy szanują zwierzęta. Decyzja Armaniego jest ostatecznym dowodem na to, że naturalne futra nigdy już nie będą modne.

Pierwszą kolekcję, która powstanie w idei zgodnej z poszanowaniem praw zwierząt, będziemy mogli zobaczyć już za kilka tygodni - będą to propozycje na sezon jesień/zima 2015/2016.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów