Fotograf zdradziła kulisy najbardziej kontrowersyjnej kampanii marki odzieżowej

Redakcja 11.04.2017
Kampania marki Eckhaus Latta
Fotografia: www.instagram.com/eckhaus_latta/

Artystka nie ukrywa swojego stosunku do osób, które uważają, że jej prace są pozbawione smaku. 

Modele i modelki reklamują ubrania marki Eckhaus Latta uprawiając seks. Heji Shin, która wykonała zdjęcia zdradza, jak narodził się pomysł stworzenia niebanalnej kampanii.

Marka Eckhaus Latta została założona przez Zoe Latta i Mike'a Eckhaus'a. I choć zapewne niewielu o niej wcześniej słyszało, teraz to się zmieni. Wszystko za sprawą ich najnowszej kolekcji ubrań, którą promują modelki i modele uprawiający seks. Odważne zdjęcia wywołały ogromne poruszenie nie tylko wśród miłośników mody, ale również tych, którzy w ogóle się nią nie interesują. 

Czytaj więcej: Pary reklamują ubrania uprawiając seks. Kampania marki odzieżowej przekracza kolejne granice 

Autorką kontrowersyjnych zdjęć jest koreańsko-niemiecka artystka Heji Shin. Jak podkreśliła w rozmowie z I-d.vice.com, bazą przy pracy nad kampanią był podręcznik do edukacji seksualnej, do którego robiła zdjęcia nastolatkom w 2011 roku. 

Pomysł wziął się z istniejącej już pracy, którą wykonałam lata temu - podręcznika do edukacji seksualnej w Niemczech. Rozmawialiśmy o związku seksualności z reklamą w przemyśle modowym i chcieliśmy podejść do tej kwestii z innej strony. Jako, że zazwyczaj większość z nich dotyka sfery seksu, chcieliśmy pokazać go tak bardzo wprost i naturalnie, jak tylko pozwolił nam na to kontekst reklamy. Pomysł był bardzo interesujący, ponieważ może być interpretowany na wiele sposobów - ironicznie, krytycznie albo po prostu budzić ciekawość - powiedziała Heji Shin w rozmowie z I-d.vice.com.

Jak przekonuje, to przyjaciel założycieli marki Sam Muglia odpowiadał za przeprowadzenie castingu. Jedna z par została znaleziona na portalu Craigslist, a potem poszło już z górki. Najważniejsze było to, aby modele i modelki, którzy nie są profesjonalistami, czuli się komfortowo w danej sytuacji. Aby ich ruchy nie były skrępowane ubraniami, które przecież musieli pokazać. 

"Nie mamy oczekiwań"

Artystka podkreśla, że nie wie, dlaczego dla tak wielu młodych ludzi bardzo ważne jest pozytywne podejście do seksu. Zwraca jednak uwagę, że to świetnie, jeśli nie czują się w żaden sposób uciskani. 

Tak jak powiedzieli Mike i Zoe, dojrzewanie to czas poszukiwania swojej tożsamości, w szczególności tej seksualnej. Dla młodych ludzi seks może być bardzo zagmatwaną sprawą. Możesz natknąć się na bardzo indywidualne formy wyrazu, szczególnie w sieci, oraz na klasyczne podejście - powiedziała Heji Shin w rozmowie z I-d.vice.com. 

Ponieważ sposób promocji najnowszej kampanii marki Eckhaus Latta poróżnił społeczeństwo, fotografka spotkała się także z negatywnymi komentarzami. W rozmowie z I-d.vice.com podkreśliła jednak, że nie ma oczekiwań i nadziei co do tego, jak ludzie powinni postrzegać te zdjęcia. "Jeśli uważają, że to moralnie nieprzyzwoite i bezgustowne, to też dobrze". 

Zobacz kampanię marki Eckhaus Latta

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów