Chokery noszą już wszystkie fanki mody. Teraz pora na mężczyzn, choć nie wszystkim się to podoba

Redakcja 09.01.2017
Magdalena Frąckowiak w chokerze
Fotografia: ONS

Tego typu awantury nie zdarzają się często. Szczególnie, że żyjemy w czasach równouprawnienia. 

Klasyczny choker to opaska najczęściej wykonana z czarnego aksamitu. Choker może być złoty lub srebrny, jednak powszechnie występuje jako plastikowa plecionka, bo to tanie i kojarzy się z latami 90. Wtedy to każda szanująca się modnisia ozdabiała swoją szyję "obrożą" - jak mawiali dorośli. Ta biżuteria wróciła w 2015 roku, a w 2017 jest tak powszechna, że celebrytki zakładają ją na gale i bankiety. Najwyższa pora, aby choker wkroczył do świata męskiego.

Moda ma gender, jednak coraz częściej próbujemy udowodnić sobie, że jesteśmy gotowi na zatarcie różnic płciowych w stroju. Mężczyzna ma prawo nosić spódnicę, tak jak kobiety od lat paradują w spodniach. Okazuje się, że najbardziej problematyczna jest biżuteria. Serwis Independent.co.uk opisuje, że w popularnym sklepie internetowym ASOS.com pojawiły się męskie chokery i to nie jest dobra wiadomość. Dziennikarze tego tolerancyjnego portalu twierdzą, że ta moda jest trudna do zaakceptowania.

choker
Fotografia: ASOS.com
choker
Fotografia: ASOS.com

Trolle z ASOSa

ASOS sprzedaje kilka rodzajów męskich chokerów - za około 40 złotych sztuka. Panowie mają do wyboru aksamitne wstążki w kolorze czarnym, granatowym, turkusowym i pudrowym różowym. Fani lat 90. mogą wybrać czerwoną opaskę z wzorem z bandamki. Dziennikarze Independent.co.uk zdają sobie sprawę, że to tylko kawałek materiału, który nie powinien zaprzątać ich głów. Nikt nie ma obowiązku przyozdabiania swoich szyj, a o męskim trendzie jeszcze nie można mówić, bo jeszcze nie jest widoczny na ulicach.

Przymykamy oko na wiele krawieckich ekstremów w modzie męskiej, ale w tym przypadku nalegamy, aby męskie chokery nigdy nie stały się trendem – czytamy w brytyjskim serwisie. I nie jest to odosobnione zdanie. Post twitterowicza, któremu również nie spodobały się męskie opaski, polubiło prawie 15 tysięcy osób, a postulat poparło w komentarzach 6 tysięcy osób. Prawdopodobnie mamy więc do czynienia z narodzinami największego i najbardziej kontrowersyjnego trendu 2017 roku.

bandama choker
Fotografia: ASOS.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów