17.05.2018 14:47

"Niedoskonałe" modelki w kontrowersyjnej kampanii reklamowej Missguided

Popularna marka odzieży wkracza w ruch body positive i z pomocą 6 modelek wprowadza różnorodność i wyjątkowość do świata mody.

Missguided

Fot. instagram.com/missguided/

Missguided to działająca od 2009 roku brytyjska marka odzieżowa dla kobiet, która od pewnego czasu funkcjonuje odważnie w nurcie Body Positive. Firma już po raz kolejny promuje naturalność kobiecego ciała i wszelkie jego niedoskonałości.

Zobacz także: Kobiety plus-size wyszły na ulice Mediolanu w samej bieliźnie 

Do najnowszej kampanii reklamowej #InYourOnSkin zaproszono 6 wyjątkowych modelek. Każda z nich śmiało pozuje przed aparatem, ukazując defekty swojej urody.

"

Zainspirowały nas do uwiecznienia ich wyjątkowości w naszej kampanii. Te kobiety podważają aktualne standardy kobiecego piękna, promują pewność siebie i poczucie komfortu we własnej skórze. "

Pierwsza z odważnych modelek to 19-letnia Isabella Fernandes, która dwa lata temu ucierpiała w pożarze. Mimo ciężkich poparzeń spełnia swoje marzenie o karierze w modelingu.

Mariana Mendes to 24-letnia Brazylijka, która urodziła się z dużym znamieniem na twarzy. Z biegiem lat udało jej się nauczyć akceptować swój wygląd. Teraz, wykorzystując kampanię Missguided i media społecznościowe, zachęca innych do tego samego.

Zobacz także: Ashley Graham pokazała fałdki i cellulit. "Jesteś inspiracją" 

Polly Ellens to modelka na pełen etat. Kiedyś rówieśnicy śmiali się z masy piegów rozsianej po jej twarzy, dziś podziwiają jej wyjątkowość.

Dla Beth Brice kampania Missguided to absolutny debiut w branży modelingu. Beth cierpi na łuszczycę, ale jak mówi, piękno jest wewnątrz – osobowość, szczęście, miłość i akceptacja. I piękne jest to, gdy ktoś potrafi się zaakceptować.

Maya Spencer-Berkeley to prawniczka, która wzięła udział w kampanii, by zwiększyć świadomość na temat swojej wyjątkowo rzadkiej choroby – pęcherzowego oddzielania się naskórka. Kiedy się akceptujesz, promieniejesz. I to jest piękne – mówi.

Ostatnia z 6 kobiet Missguided to Joanne Dion. Modelka plus size cierpiąca na albinizm. Swoją pewność siebie wykorzystuje, by wprowadzić odrobinę różnorodności do świata mody

Autor: Magdalena Kulej

Akceptujesz swoje kształty?