Bizuu zwyciężyło siłą wybuchowych Atomówek

Paulina Szestowicka 19.06.2016
Bizuu jesień/zima 2016/2017
Fotografia: East News

Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak zaprezentowały kolekcje kapsułową i na sezon jesień/zima 2016/2017.

Duet Bizuu zaprezentował na jednym pokazie aż dwie kolekcje - na sezon jesień/zima 2016 i kapsułową "Atomówki".

Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak zaskoczyły wszystkich, którzy obserwują ich modowe poczynania od czasu powstania marki. Jeszcze kilka dni temu każdy mógł śmiało powiedzieć, że Bizuu to przede wszystkim pastelowe kolory i kobiece falbany. To oblicze może nie przeszło do historii, ale z pewnością przeszło ogromną metamorfozę. 

Najnowsze propozycje marki to wyraźny kontrast między jasnymi i ciemnymi barwami, wyraźne printy i naszywki, dodatki w postaci frędzli, chwost i haftów. Odświeżony charakter Bizuu dodatkowo podkreślają aplikacje przedstawiające Atomówki, minimalistyczne małe czarne, a także oversizowa sukienka z golfem. Projektantki nigdy wcześniej tak odważnie nie eksperymentowały z warstwami i proporcjami. 

Oczywiście, można powiedzieć, że wiele pomysłów wydaje się być inspiracją Local Heroes czy Moschino. Jednak tym razem mogłoby to być zbyt duże uproszczenie. Tym razem najważniejsze jest to, że Bizuu zaprezentowało coś, czego po tej marce zupełnie się nie spodziewaliśmy. Dotychczas ich propozycje można było nazwać kobiecymi i ładnymi, a teraz śmiało możemy powiedzieć, że są to propozycje w stylu granny chic, które w nowoczesny sposób nawiązują do mody lat 70. 

Po tym pokazie wiadomo jedno, że Bizuu zaskoczy jeszcze nie raz.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów