Ulubione buty Briggite Bardot wracają! Wiosną będą je nosić wszyscy

Paulina Ermel 26.03.2018
Brigitte Bardot
Fotografia: Eastnews

Nosiła je na planie filmu, ale i poza nim. Kultowy model został stworzony specjalnie dla niej.

Brigitte Bardot to niekwestionowana ikona stylu i kultowa postać światowego kina. To ona spopularyzowała model biustonosza zwany "bardotką", który noszą dzisiaj kobiety na całym świecie. Wygląda na to, że także jej zawdzięczamy istnienie wygodnych balerinek!

Zobacz także: Te modele butów będą najmodniejsze w sezonie wiosenno-letnim. Znaleźliśmy tańsze wersje w popularnych sieciówkach

Płaskie, wsuwane buty, które pasują do wszystkiego pierwszy raz zostały wyprodukowane przez markę Repetto właśnie dla Brigitte Bardot. Wystąpiła w nich w filmie "I Bóg stworzył kobietę". I tak je polubiła, że nie rozstawała się z nimi także później.

Moment stworzenia balerin dla pięknej, znanej i uwielbianej francuskiej aktorki był dla marki przełomowy. Na jej życzenie powstała pierwsza para klasycznych, minimalistycznych balerin ozdobionych jedynie małą kokardką. Model nazwano "Cendrillion", czyli "Kopciuszek"”.

baletkirep
Fotografia: Materiały prasowe

Dzisiaj w swojej szafie mają je wszystkie miłośniczki mody, wygody i francuskiego stylu. Baleriny Repetto mogą jednak odstraszać ceną – za model Brigitte Bardot zapłacimy ponad 500 zł. Jeśli weźmiemy pod uwagę jakość – są wykonane ze skóry – i ponadczasowość, szybko dojdziemy do wniosku, że warto w nie zainwestować.

Marka Repetto, która od 1947 roku zajmowała się głównie produkcją butów przeznaczonych do tańca, nie spodziewała się, że pozornie proste baleriny zostaną eksponatem nowojorskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej MOMA. I staną się dziełem sztuki.

Zobacz także: Ten trend będzie hitem wiosną i latem 2018. Gwiazdy go uwielbiają. Możliwe, że macie to już w szafie

Autor: Paulina Ermel

Baleriny damskie - wybieraj spośród najlepszych modeli 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów