Baczyńska opowiada o kreacji dla księżnej Kate. Pojawił się jeden problem. "Nie wypadało"

Anna Respondek 05.09.2017
Kate Middleton/Gosia Baczyńska
Fotografia: EAST NEWS

O mały włos, a doszłoby do "drobnego" nieporozumienia.  

Gosia Baczyńska to jedna z najbardziej uzdolnionych polskich projektantek. W jej kreacjach pokazywały się już między innymi Halle BerryLeighton Meester i Katherine McNamara. Podczas wizyty w Polsce księżna Kate również postawiła na stylizację od Baczyńskiej. W białej sukni z czarnymi dodatkami wystąpiła na oficjalnym przyjęciu w Łazienkach Królewskich zorganizowanym na cześć królowej Elżbiety II

Projektantka postanowiła podzielić się historią na temat tego, jak dowiedziała się, że Kate wybrała właśnie ją. W długim wywiadzie, udzielonym magazynowi "Viva", wyjawiła wszystkie szczegóły. 

W niedzielę wieczorem usiadłam do przeglądania zaległych maili, robiłam w nich porządek do późnej nocy. Wiadomość, która miała w tytule "coś tam, coś tam, Cambridge", najpierw zignorowałam, myśląc, że to spam. Że to zaproszenie na jakiś lokalny fashion week. Ale kiedy przejrzałam wszystkie maile, wróciłam do tego "Cambridge" i zaczęłam czytać. Rzuciło mi się najpierw w oczy hasło "lookbook", a potem "Duke and Duchess of Cambridge". Do głowy mi nie przyszło, że mogę dostać wiadomość z Pałacu Kensington! Okazało się, że napisała do mnie prywatna sekretarka księcia Williama i księżnej Kate, Natasza - opowiadała. 

Dalej artystka opowiada, że przed dłuższy czas czuła się zupełnie oszołomiona. "Wypaliła sporo papierosów", jednak oczywiście jak najszybciej odpisała na maila. Okazało się, że "lookbook" z projektami Baczyńskiej jest potrzebny najszybciej, jak się da, dlatego właśnie jego wysyłka nastąpiła z dnia na dzień. To wszystko działo się na trzy tygodnie przed przyjazdem książęcej pary. Projektantka przyznaje, że do tej pory nie wie, skąd Kate dowiedziała się o jej istnieniu, jednak nie miała odwagi o to zapytać. 

Nie zapytałam. Nie wypadało mi po prostu zapytać. Może taka okazja jeszcze się nadarzy. Ale po przyjęciu w Warszawie z udziałem książęcej pary, napisałam do Nataszy, że bardzo jej dziękuję za wyróżnienie i że jestem bardzo szczęśliwa. Odpisała: "Gosia, ja też dziękuję za twoją pomoc. Cieszę się, że Cię znalazłam" - mówiła. 

Dzięki księżnej Kate sukienka projektantki stała się hitem na całym świecie, a kobiety ustawiają się w kolejce, aby mieć taką samą. 

Na razie zamówiłam tkaninę, bo trzeba ją wyprodukować. Mam jej teraz może na dwie, trzy sukienki. Ale klientki wiedzą, że jest lista oczekujących, terminy są na za dwa-trzy miesiące. Taka sukienka kosztuje około 2,5 tysiąca dolarów. Uszyć to jedno, ale sprzedać - drugie. Bardzo bym chciała, ale nie potrafię tego zrobić. Od tego są fachowcy, tylko w Polsce ze świecą takich szukać - wyznała. 

A Wam, jak podobała się kreacja księżnej Kate?

Wygodne i modne sukienki damskie

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów