Aneta Kręglicka w roli seksownej uczennicy. Połączenie mini, kabaretek i kozaków może być stylowe

Paulina Szestowicka 20.09.2016
Aneta Kręglicka
Fotografia: ONS

Modelka na pokazie Macieja Zienia udowodniła, że w modzie liczy się pomysł i trzeba przełamywać stereotypy. 

Aneta Kręglicka na pokaz nowej kolekcji Macieja Zienia Sweet Dreams przyszła w zestawie, obok którego nie można przejść obojętnie. Oczywiście, można powiedzieć, że to za sprawą samej gwiazdy, która mimo upływu czasu prezentuje się wprost rewelacyjnie. Jednak zestaw, który wybrała był ryzykowny, a jednak jej udało się tak dobrać poszczególne elementy, że nie wyglądała wyzywająco, a modnie i stylowo. 

Mało która kobieta odważyłaby się zestawić białą koszulę i którą spódnicę z kabaretkami i wysokimi, skórzanymi kozakami. Styl seksownej uczennicy jednak nie musi mieć w sobie ani odrobiny kiczu, ani wulgarności. Wystarczy, że dobierzemy dobrą jakościowo białą koszulę, spódnicę z grubszego materiału i gładkie kozaki na słupku, a nie niebotycznej szpilce. 51-letnia Aneta Kręglicka udowadnia, że to nie jest zestaw zarezerwowany dla młodych dziewczyn. 

Na co dzień, jeśli nie mam spotkań zawodowych, chodzę w dżinsach, trampkach i bez makijażu. Ale przyjęcia i inne imprezy to już inna historia – bez względu na rangę imprezy zawsze się do niej przygotowuję - powiedziała kiedyś w wywiadzie dla "Urody". - Sztuka tkwi w odpowiedniej kombinacji: czasem wystarczy jakiś wysokiej jakości dodatek, na przykład oryginalny pasek do swetra z Zary. Nie ulega wątpliwości, że strój zdobią markowe akcesoria – biżuteria, buty, torebki. Z marką wiąże się jakość i gatunek, warto więc wydać na to pieniądze. 

Aneta Kręglicka pokazuje, że nie warto kierować się w modzie stereotypami. Nie ma rzeczy, których nie można ze sobą zestawić. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie elementy tak, żeby tworzyły spójną całość. Nie bez znaczenie jest też zachowawcze odsłanianie ciała. Kiedy pokazujemy połowę ud koszula powinna być luźniejsza i najlepiej z nonszalancko podwiniętymi rękawami.

Stylizacja powinna tworzyć spójną jakość z makijażem, w którym postawimy na jeden silny akcent (na przykład oczy) i naturalną fryzurą. We wszystkim ważny jest umiar i dobry smak, dlatego tak jak Aneta Kręglicka musimy pamiętać, że nie ma wyjątków od starej jak świat zasady: mniej znaczy więcej. To klucz do wszystkich stylizacji, nie tylko wieczorowych. 

Zobacz Anetę Kręglicką na pokazie Macieja Zienia

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów