Amerykanie oburzeni tabletkami od Moschino. Byli narkomani i terapeuci nawołują do bojkotu marki

Redakcja 12.10.2016
Moschino
Fotografia: East News

To pierwszy tego rodzaju kryzys wizerunkowy marki. Tym razem projektant naprawdę posunął się za daleko?

Moschino to marka dla najodważniejszych. W Polsce zrobiło się o niej głośno, kiedy była modelka i stylistka Joanna Horodyńska pojawiła się w stroju marki nawiązującym do sieci McDonald's, za który została skrytykowana. Kolekcja Moschino na sezon wiosna/lato 2017 została ciepło przyjęta przez krytyków, chwalono ją za to, że jest hołdem złożonym latom 80. Ale szczęście nie trwało długo - teraz nad marką zawisły ciemne chmury. 

W kolekcji zatytułowanej Just Say MoschiNO, którą dom mody zaprezentował na Tygodniu mody w Mediolanie, rzucały się w oczy przede wszystkim dodatki. Małe torebki, obudowy na telefon i kopertówki, które przypominały opakowania z tabletkami przepisywanymi na receptę. To miała być aluzja do poglądu, według którego w latach 80. branie narkotyków było bardzo popularne wśród młodych ludzi. Tytuł kolekcji nawiązuje z kolei do hasła popularnej kampanii antynarkotykowej z tamtych lat: Just Say No

Butik to nie apteka

Jak można się domyślić, kolekcja Moschino nie wszystkim się spodobała. Byli narkomani, w tym terapeuta Ryan Anderson z Minneapolis, i ludzie, którzy dostrzegają w kolekcji niebezpieczny przekaz, zamieścili na stronie Change.org petycję, która nawołuje do bojkotu marki i do wycofania kontrowersyjnej kolekcji ze wszystkich butików. Co ważne, apel spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i są już pierwsze skutki akcji. Decyzję o wycofaniu ze sprzedaży nowej kolekcji Moschino podjął sklep Nordstrom.

Właściciele sklepów stacjonarnych i sklepu online chcieli w ten sposób uszanować swoich klientów. Z tabletkowymi dodatkami publicznie pokazała się niedawno Rihanna, jednak nikt chyba nie liczy na to, że piosenkarka zrezygnuje z modnych dodatków tylko dlatego, że mogą kogoś urazić. W jej przypadku może to wywołać wręcz odwrotny skutek. 

Moschino
Fotografia: Moschino/Instagram.com
Moschino
Fotografia: East News

Moschino

Rihanna z etui na telefon Moschino
Fotografia: East News

Rihanna z etui na telefon Moschino

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów