Alexa Chung szykuje niespodziankę dla swoich fanów

Martyna Kraus 11.07.2016
Alexa Chung
Fotografia: East News

Brytyjska modelka reklamowała już swoją twarzą marki modowe i kosmetyczne. Teraz podjęła decyzję, która będzie prawdziwym wyzwaniem. 

Alexa Chung imała się już wielu twórczych zajęć, pracowała w londyńskich klubach jako DJ-ka, była prezenterką telewizyjną, modelką i muzą projektantów, teraz przyszedł czas na jej własną markę modową.

Trendsetterka stworzy firmę, którą będzie sygnować swoim nazwiskiem, znajdą się w niej ubrania dżinsowe, dzienne, okulary słoneczne, dodatki i biżuteria. Pierwsze projekty trafią do sprzedaży w maju 2017, będzie je można kupić w luksusowych sieciówkach – SSENSE, Selfridges, MyTheresa i Galerie Lafayette. Projekty powstaną w sześcioosobowym teamie designerów, którzy posiadają doświadczenie zarówno w pracy z brandami luksusowymi, jak i z branżą muzyczną. Oprócz wygodnych fasonów, szalonych printów i przystępnych cen ikona mody stawia na pomysły na czasie.

Wiem jak szybko zmienia się dzisiaj branża modowa. Chcę się upewnić, że zaoferujemy klientom coś ekscytującego, niepowtarzalnego i nowego. (...) Nie chcę dawać zaporowych cen. Chcę być pewna, że zrobię coś co przemówi do ludzi na ulicach.

Chung doświadczenie jako projektantka zdobyła współpracując między innymi z takimi markami jak AG Jeans, Madewell, Marks & Spencer, Superga i Eyeko. Przez ponad siedem lat współpracowała też z Brytyjskim Vogue’iem. Ponadto o jej reputacji w świecie mody i liczbie wiernych fanek na całym świecie świadczy sukces jaki w 2009 roku odniosła firma Mulberry wypuszczając na rynek torebkę "Alexa" – sprzedaż wzrosła marki o 79% w stosunku do poprzedniego roku.

Alexa Chung
Fotografia: ONS

Artystka tworząc własny brand idzie śladami Victorii Beckham i Karlie Kloss, które zamiast współpracować z kolejnymi domami mody zdecydowały się na ten śmiały krok. Alexa tłumaczy, że własna marka daje twórczą wolność i możliwość uwalniania wszelkich pokładów kreatywności. To dla niej ukoronowanie dotychczasowych wysiłków i miejsce, w którym będą mogły spocząć wszystkie chodzące jej po głowie od lat pomysły. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów