Zara została oskarżona o rasizm. Chińczycy bojkotują markę!

Julita Buczek 21.02.2019
nowa reklama produktów do makijażu zara
Fotografia: Instagram @jingwenll

To zadziwiające, jak skrajne emocje wywołała nowa reklama produktów do makijażu.

To nie pierwszy raz, kiedy w Chinach dochodzi do oskarżeń firmy odzieżowej o rasizm. Marka Dolce&Gabbana parę miesięcy temu z powodu podobnych oskarżeń musiała odwołać zaplanowany pokaz mody. Teraz na celowniku znalazła się popularna sieciówka i kosmetyki do makijażu.

Zobacz także: Rasistowska reklama Dolce&Gabbana wywołała prawdziwy skandal. Chińczycy bojkotują dom mody!

W Chinach Zara została oskarżona o rasizm

Kilka tygodni temu Zara wprowadziła nową linię szminek. Do kampanii promujące nowe produkty została zatrudniona chińska modelka, Li Jingwen. Koncepcja zdjęć zakładała uwydatnienie intensywnego koloru szminki, dlatego producenci sesji postawili na minimalistyczny makijaż modelki. Ten z kolei uwypuklił jej naturalnie piegowatą cerę, co nie spodobało się Chińczykom.

Jak się okazało, piegi są bardzo drażliwym tematem wśród Chińczyków, którzy oskarżyli Zarę o "zbrzydzenie Chin". Chinki preferują bladą karnację, a nie taką, którą pokazuje Zara w najnowszej kampanii. Według nich twarz z piegami nie wpisuje się do obowiązujący w Chinach kanon piękna. Dziennikarze "China Daily" sądzą nawet, że działanie Zary zostało dokładnie zaplanowane. Według nich pokazano "nadmierną wrażliwość i brak pewności siebie na tle kulturowym" mieszkańców Chin.

Jak wam się podoba nowa reklama Zary?

Zobacz także: Gwiazdy krytykują Burberry za kontrowersyjny projekt. Tego nikt się nie spodziewał!

Niektóre z gwiazd uczyniły z mediów społecznościowych źródło zarobku. Zastanawialiście się kiedyś, które z nich zarabiają na Instagramie najwięcej? Mamy dla was odpowiedź.  

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów