Udowodniono, że kolor bielizny ma bezpośredni wpływ na nasz nastrój

Paulina Szestowicka 05.07.2016
Kolory bielizny wpływają na nastrój
Fotografia: East News

Nic nie szkodzi, że prawie wcale go nie widzimy. On i tak może sprawić, że czujemy się lepiej lub gorzej. 

Być może przyzwyczailiśmy się do tego, że więcej uwagi poświęcamy bieliźnie kiedy wybieramy się na randkę, a nie codziennie rano, kiedy śpieszymy się do pracy. Okazuje się, że to podstawowy błąd, ponieważ ten element garderoby może wpływać nie tylko na nasz nastrój, ale też na poczucie naszej wartości czy pewność siebie. 

Ciekawe badania przeprowadziła Anjel OBryant, która zawodowo zajmuje się analizą kolorów. Wyniki eksperymentu zaskoczyły nawet ją, ponieważ przez wiele lat żyła w przekonaniu, że to, czego nie widzimy, można zepchnąć na dalszy plan. Jednak kolor bielizny, której nie widzimy, ponieważ przykrywają ją warstwy ubrań, jest bardzo istotne. 

Czasami czujemy się kiepsko i nie wiemy, dlaczego tak się dzieje. A każdy kolor na nas wpływa, nawet jeżeli nosimy go tylko na bieliźnie. Ten element garderoby jest blisko skóry, dlatego tak silnie na nas oddziałuje - powiedziała Obryant w rozmowie z Dailymail.co.uk. - Każda barwa ma inną właściwość i siłę, dlatego warto wiedzieć, która z nich wpływa negatywnie, a która pozytywnie. 

Najlepszym kolorem bielizny do pracy okazała się ta w kolorze ultramaryny, ponieważ dodaje nam pewności siebie. Barwa granatowa natomiast sprawia, że będziemy mogli bardziej skupić się na wykonywanych obowiązkach. Kiedy nasza praca jest stresująca, po wieczornej kąpieli powinniśmy wybrać tą w odcieniach pastelowych, ponieważ pomagają się one odstresować. 

Najgorszym wyborem jest bielizna w kolorach czarnym, szarym i białym, ponieważ blokują przepływ pozytywnej energii, a to może nie tylko obniżać nasz nastrój codziennie rano, ale też wieczorami. Jeżeli dotychczas wieczorami wybieraliśmy bieliznę w tych barwach, ponieważ wydawały się nam one najbardziej seksowne, powinniśmy wypróbować czerwień, która podkreśla naszą zmysłową stronę. 

Warto też sięgać po mniej typowe kolory bielizny. Zielony ma pobudzać w nas empatię, a beżowy sprawiać, że będziemy bardziej towarzyscy. Fioletowa barwa natomiast sprawia, że będziemy bardziej wrażliwi, a żółta pobudzi w nas energię do działania. Ciekawe jest też działanie pomarańczowego koloru, który ponoć ma bardzo dobry wpływ na nasze skupienie w pracy.

Wpływ koloru bielizny na nastrój
Fotografia: East News
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów