Marka Vans prezentuje nową kolekcję inspirowaną Fridą Kahlo!

Julita Buczek 28.06.2019
nowa kolekcja vans x frida kahlo
Fotografia: materiały prasowe Vans

Frida Kahlo słynęła z nietuzinkowych obrazów, jej prace zostały docenione po wielu latach. Niedawno znalazły się nawet na kultowych modelach butów Vans.

Vans to marka z wieloletnią tradycją. Historia sięga 1966 roku, kiedy to  Paul Van Doren wraz z trzema wspólnikami otworzył pierwszy sklep w Kalifornii. To właśnie w tym małym zakładzie produkowane, a następnie sprzedawane były buty. W latach 70. marka posiadała już nie jeden, a ponad 70 sklepów w całej Kalifornii. Produkty z metką Vans zaczęły być sprzedawane na całym świetnie! Niedawno marka Vans wypuściła na rynek nową serię butów, do której powstania zainspirowała ją znana meksykańska malarka Frida Kahlo.

Kolekcja Vans x Frida Kahlo

To nie pierwsza taka kolekcja. Vans bardzo często współpracuje z innymi znanymi brandami czy twórcami. Marka podjęła już kolaborację z Muzeum Van Gogha, Marvelem czy Comme des Garcons. Vault by Vans wprowadził niedawno kolekcję butów, która oddaje hołd kultowej malarce, Fridzie Kahlo. W kolekcji znajdziemy autoportrety czy dzieła inspirowane Meksykiem. Na kultowych butach marki Vans pojawiły się najbardziej znane dzieła malarki.

Na całą kolekcję składają się aż trzy modele Vans: OG Sk8-Hi LX z autoportretem Fridy, OG Authentic LX z nadrukiem arbuza i haftowanymi detalami oraz OG Slip-On LX na cześć słynnego obrazu Kahlo z 1940 roku, „Autoportret z naszyjnikiem z cierni i kolibrem”.

FA19_Vault_OGSlip-OnLX_FridaKahlo_Self-Portrait-ThornNecklace_10341
Fotografia: materiały prasowe Vans
FA19_Vault_OGSk8-HiLX_FridaKahlo_LasDosFridas-TrueWhite_10508
Fotografia: materiały prasowe Vans
FA19_Vault_OGSk8-HiLX_FridaKahlo_LasDosFridas-TrueWhite_10501
Fotografia: materiały prasowe Vans
FA19_Vault_OGAuthenticLX_FridaKahlo_Watermelons-TrueWhite_10190
Fotografia: materiały prasowe Vans

Podoba wam się kolekcja Vans x Frida Kahlo?

Zobacz także: Wielka promocja w sklepach Lidl na ubrania z dodatkiem lnu. Idealne propozycje na lato od 29 złotych!

Sprawdźcie, co warto kupić na wyprzedaży w Mango!  

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów