Uchodziła za kreację "zakazaną" na weselu. Specjalistka rozwiewa wątpliwości

Emilia Klima 15.09.2017
Izabela Janachowska
Fotografia: Instagram.com/Izabela Janachowska

Izabela Janachowska opowiada o modowych faux pas na weselach. 

Zwyczajów i obwarowań związanych z uczestniczeniem w weselu jest sporo. Większość dotyczy tego, jak odpowiednio się ubrać na tę okazję. Wyzwaniem może się to okazać zwłaszcza dla kobiet. Dwie najczęściej przestrzegane reguły to "zakaz" kreacji w kolorze białym i czarnym. Ten pierwszy ma być zarezerwowany wyłącznie dla panny młodej, drugi jest zbyt "smutny" i kojarzący się raczej z pogrzebem niż weselem.

W ostatnim czasie można jednak zaobserwować coraz więcej gości weselnych płci pięknej, które decydują się na czarną suknię. Niemałe poruszenie wśród swoich fanek wywołała chociażby Anna Lewandowska, która na zdjęciu ze ślubu znajomych pozowała w kreacji w tym właśnie kolorze. 

Wypada, czy nie wypada? O to reporterka portalu Party.pl postanowiła zapytać specjalistkę od organizowania ślubu i wesel (ma swój program w TVN Style poświęcony tej tematyce) Izabelę Janachowską

Czerń czerni nierówna. Zależy, jaka to jest suknia. Jeśli będzie to od góry do dołu, długa, dosyć smutna sukienka, to może faktycznie nie jest to odpowiednia kreacja na tak radosną okazję. Natomiast jakaś fajna "mała czarna", z fajnymi dodatkami, jakimś kolorem, który przemycimy na przykład w biżuterii, butach, czemu nie - stwierdziła.

Janachowska dodała, że zawsze, kiedy mamy wątpliwości co do tego, czy na strój jest odpowiedni, warto skonsultować to z panną młodą. Dla fanek czerni ma dobrą wiadomość. 

Ja dużo obcuję z pannami młodymi i naprawdę ten kolor czarny nie jest dla nich żadnym problemem, o ile jest w naprawdę fajnej formie. - stwierdziła. 

A co Wy o tym myślicie? Zgadzacie się z tym, że czerń na weselu jest OK? :)

giphy
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów