Ten błąd podczas wybierania stanika popełnia większość kobiet. Specjalistka wymienia konsekwencje dla zdrowia

Anna Respondek 17.01.2018
Jak dobrze dobrać stanik?
Fotografia: X-NEWS/TVN

Mowa o bardzo lubianej przez panie części garderoby.

Jak dobrze dobrać stanik? To pytanie zadaje sobie większość z kobiet. Nikt nie przeprowadza szkoleń na ten temat, a wiedza ekspedientek pracujących w sklepach z bielizną nieraz jest niestety niewystarczająca. Oczywiście zawsze można wybrać się do profesjonalnej brafitterki, jednak nie każdy ma czas i pieniądze na taką wizytę. Czym zatem sugerować się, kupując kolejne staniki? 

Zobacz także: Jak pozbyć się cieni pod oczami

Jak przekonują specjalistki, ta część garderoby jest ważna dla kobiety nie tylko dlatego, że pozwala jej lepiej wyglądać i pewniej się czuć, ale także dlatego, że może zapobiec wielu nieprzyjemnym dolegliwościom. 

Skutki noszenia niedobranego stanika

Brafitterka występująca w "Dzień Dobry TVN" zapewnia, że dobrze dobrany biustonosz nie tylko podnosi biust, ale także pewność siebie, jest naszym wsparciem. Wymienia również szereg dolegliwości, które mogą wystąpić u każdej kobiety. 

Źle dobrany stanik powoduje bóle kręgosłupa, pleców, odcinka szyjnego. Problemy z postawą, podrażnienia skóry, opadanie biustu, tego źle dobrany stanik może przysporzyć - podkreśliła. 

Dodatkowo odpowiednio dobrany biustonosz może spowodować, że sylwetka będzie wyglądała znacznie zgrabniej. 

Jak dobrze dobrać stanik?

Jakie błędy popełniamy najczęściej wybierając stanik? Po pierwsze za szeroki obwód biustonosza, który powoduje, że zapięcie z tyły podnosi się i tym samym nie podtrzymuje piersi na odpowiednim poziomie. Obwód biustonosza powinien znajdować się mniej więcej pod łopatkami, aby zapewniać 80 procent podtrzymania. Aby zobaczyć, czy dobrze wybrałyśmy, wystarczy podnieść ramiona w górę. Jeśli stanik nie podnosi się i miski nie zaczynają nachodzić na piersi, wszystko jest ok. Kobiety z pełniejszym biustem muszą dbać także o to, aby ramiączka od stanika nie były nazbyt naciągnięte, ponieważ przejmują wtedy funkcję podtrzymania 

Jeśli już dobrze poznamy swój obwód, to czas zająć się odpowiednio dobraną miseczką. Jaki rozmiar stanika będzie dla nas dobry? Według brafitterki kobiety zbyt często wybierają zbyt małą miskę, która wbija się krawędzią w biust. W takim przypadku należy zwracać uwagę na to, aby pierś nie była przecięta na pół. Mostek biustonosza powinien gładko przylegać do ciała. 

Kobiety z dużym biustem, aby uniknąć zaczerwienień po noszeniu stanika, powinny zakupić taki model, w którym ramiączka będą miały od 18 do 22 milimetrów. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów