Pianka do włosów - jak dobrać i jak używać?

Julita Buczek 28.01.2020 AKTUALIZACJA: 28.01.2020
pianka do włosów
Fotografia: Shutterstock

Pianka do włosów to jeden z tych kosmetyków, który znajdziemy się w każdej kosmetyczce. Sprawdźcie, jak wybrać odpowiednią piankę do włosów i jak jej poprawnie używać. W przypadku włosów kręcony i prostych pielęgnacja znacznie się od siebie różni.

Pianka do włosów to kosmetyk, który pomoże stworzyć niebanalną fryzurę. Cały sekret może tkwić w poprawnym wykorzystaniu tego kosmetyku. Pianka do włosów sprawia, że włosy wyglądają na bardziej puszyste. Pianka może również podkreślić skręt, a także dodać objętości poszczególnym pasmom.

Sprawdź, jak dobrać odpowiednią piankę do rodzaju włosów.

Pianka do włosów - jaką wybrać?

Osoby o włosach kręconych i elastycznych powinny używać lekkich pianek. Tego typu kosmetyki nie powinny obciążać włosów i nadmiernie ich obciążać. Lżejsze kosmetyki z pewnością będą zawierać więcej składników odżywczych, co może poprawić kondycję pasm. Jeśli chcesz podkreślić naturalny skręt włosów, nałóż piankę na włosy mokre i zacznij wgniatać ją we włosy. Następnie wysusz włosy suszarką.

Użycie pianki na włosy proste również nie jest zbyt skomplikowane. Przy nakładaniu warto pamiętać, o tym, aby nie było jej zbyt dużo. Duża ilość pianki może obciążyć włosy i sprawić, że będą wyglądać na brudne. Piankę nakładaj partiami grzebieniem lub szczotką.

Jeśli jesteście osobami o włosach cienkich, warto pamiętać o podobnej zasadzie, co w przypadku włosów kręconych. Po zaaplikowaniu pianki wysusz dokładnie włosy. Tak przygotowane włosy można również wymodelować. Weź grubą szczotkę i zacznij przeczesywać włosy z jej pomocą.

Pianka może być używana nie tylko na mokrych włosach, ale również suchych. Warto jednak pamiętać, o tym, by nie użyć jej zbyt dużo. Włosy będą mogły wyglądać wtedy sztywno i nienaturalnie. Piankę do włosów można wcierać u nasady włosów, aby nadać im objętość.

Zobacz także: Jak działa fioletowy szampon? Zobacz, kto powinien go stosować!

Pianka do włosów - jak dobrać?

To jeden z najbardziej popularnych kosmetyków do stylizacji włosów. Ma za zadanie zwiększenie pasm, a dzięki odpowiedniej konsystencji włosy nie sprawiają wrażenia obciążonych. Osoby z suchymi włosami, powinny uważać na ten specyfik, ponieważ w swoim składzie ma dużo alkoholu, który może przesuszać poszczególne pasma.

label.m Create - pianka do włosów utrwalająca do włosów delikatnych, cena 50 złotych

  • Pianka do włosów zapewni włosom odpowiedni kształt oraz objętość. Stworzy idealną fryzurę, która będzie prezentować się znakomicie. Dzięki filtrowi UV ochroni włosy przed promieniowaniem.
Screenshot_2020-01-28 label m Create notino pl
Fotografia: materiały notino.pl

TIGI Catwalk Curlesque - pianka do włosów utrwalająca mocno utrwalający, cena 26,60 złotych

  • Pianka, która sprawdzi się do nakładania na mokre włosy. Świetnie utrwala i utrzymuje włosy pod kontrolą przez cały dzień. Dobrze nawilża włosy i pozytywnie wpływa na ich kondycję.
Screenshot_2020-01-28 TIGI Catwalk Curlesque notino pl
Fotografia: materiały notino.pl

Schwarzkopf Professional Professionnelle - pianka do włosów bardzo mocno utrwalający, cena około 28 złotych

  • Preparat do włosów może być stosowany jako uzupełnienie pielęgnacji włosów, a także w celu utrwalenia codziennej fryzury. Dzięki odpowiednio skomponowanemu składowi nie obciąży włosów i sprawi, że fryzura będzie przez cały dzień idealna.
Screenshot_2020-01-28 Schwarzkopf Professional Professionnelle notino pl
Fotografia: materiały notino.pl

Wella Professionals SP Styling - pianka do włosów mocno utrwalający, cena 39 złotych

  • Dzięki tej piance włosy będą jeszcze lepiej utrwalone. Chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV, a także nie skleja i nie obciąża włosów. Preparat najlepiej działa użyty na mokre włosy.
Screenshot_2020-01-28 Wella Professionals SP Styling notino pl
Fotografia: materiały notino.pl

No Inhibition Styling - pianka do stylizacji do zwiększenia objętości, cena 60 złotych

  • Preparat może być używany na mokre włosy, dzięki temu doda włosom objętości i poprawi ich kondycję. Pianka do włosów zapewnia długotrwały efekt, na którym można polegać przez cały dzień.
Screenshot_2020-01-28 No Inhibition Styling notino pl
Fotografia: materiały notino.pl

Stosujesz pianki do włosów do codziennej stylizacji włosów?

Zobacz także: Jak dbać o włosy blond i komu pasują? Podpowiadamy!

Masz długie włosy, ale brakuje ci pomysłu na to, jak je czesać? Oto najpiękniejsze fryzury dla długich włosów!           

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów