Wszyscy robimy to źle. Nawet Halle Berry nie wie wszystkiego o aplikacji perfum

Redakcja 04.11.2016
Halle Berry
Fotografia: ONS

Ten pakiet informacji prawdopodobnie zmieni wasze poranne nawyki. A może nawet i całe życie. 

Obsługa flakonu perfum wydaje się być banalnie prosta. Wystarczy wziąć butelkę do ręki i spryskać okolice szyi, można też nadgarstki. Tak robi większość ludzi na świecie i do głowy im nie przyjdzie, że nie wykorzystują w pełni potencjału kosmetyku. Eksperci od zapachów wiedzą, co należy zrobić, aby korzystać z perfum ekonomicznie - bez konieczności wylewania na siebie połowy flakonu.

Niecodzienną poradę dał perfumiarz z firmy Takasago Steven Claisse w rozmowie z serwisem Independent.co.uk. Mężczyzna twierdzi, że fani zapachów powinni aplikować je do pępka. Ten obszar na brzuchu emituje ciepło z samego środka ciała. Ekspert przyznaje, że każde miejsce na ciele człowieka nadaje się do naniesienia na nie zapachu, jednak pępek jest najlepszy.

Obalanie mitów

Steven Claisse powiedział również, że nie powinniśmy obawiać się spryskiwania włosów, choć fryzjerzy odradzają tę czynność ze względu na alkohol zawarty w perfumach, który wysusza włosy. Perfumiarz twierdzi, że mała ilość zapachu nie zaszkodzi włosom, a sprawdzi się u osób, które lubią, kiedy zapach się za nimi ciągnie. 

Błędem jest aplikowanie zapachu za uszami. Aby efekt był najbardziej zadowalający, należy musnąć perfumami czubek małżowiny. Dzięki temu płyn nabierze bardziej oleistej struktury, dzięki czemu zapach będzie dłużej wyczuwalny. Dobrze jest również musnąć się za kolanami i w zgięciu łokci, ponieważ te obszary emitują dużo ciepła. 

Steven Claisse po części zgadza się ze sposobem aktorki Halle Berry, która kilka lat temu wyznała, że aplikuje swoje perfumy między nogi, w okolice intymne. Perfumiarz twierdzi, że lepiej aplikować płyn na wewnętrzną stronę łydek, ponieważ poruszanie nogami wytwarza ciepło, co stopniowo uwalnia zapach w ciągu dnia.

Radosław Majdan
Fotografia: ONS

Radosław Majdan promuje autorskie perfumy ;-)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów