06.06.2016 15:34

Wróciła moda na pielęgnację kosmetykami ze złotem

Jaki jest sekret działania tego składnika?

Kosmetyki ze srebrem i złotem

Fotografia: www.pinterest.com

Już w starożytności znano drogocenny wpływ złota na zdrowie. Pierwsze informacje o wykorzystaniu złota do celów leczniczych, pochodzą z Chin i datowane są na 2500 r. p.n.e. Podobno w taki sposób zwalczano choroby wątroby, serca i skóry. Kobiety sięgały po złoto, by robić z niego okłady na twarz. 

Nasi przodkowie nie pomylili się zbyt mocno. Ten naturalny surowiec posiadają szereg właściwości leczniczych. Skoro może polepszać stan zdrowia, dlaczego by nie wykorzystać go do produkcji kosmetyków? Na skuteczność w leczeniu problemów skórnych za pomocą złota, kosmetolodzy zwrócili uwagę już dawno. Teraz surowiec przeżywa swój renesans. 

Właściwości złota w kosmetykach

Z jednego grama złota można wyprodukować miliony drobinek dodawanych do kosmetyków. Uszlachetnią je nie tylko swoją wartością, ale przede wszystkim właściwościami. Pierwiastki złota znajdziemy w wielu kosmetykach przeciwzmarszczkowych i regenerujących. Posiadają zdolność do wnikania w głąb skóry i pełnią między innymi funkcję przekaźnika innych substancji aktywnych, przez co ich skuteczność jest o wiele wyższa. Zastosowanie tego pierwiastka wspomaga zamykanie porów skóry.

Złoto wspiera także równomierne rozprowadzenie produktu i daje efekt rozświetlonej, zdrowej i jedwabistej cery. Spowalnia działanie melaniny, więc znajduje zastosowanie w kosmetykach wybielających i zmniejszających plamy posłoneczne. Spłyca także zmarszczki i hamuje powstawanie nowych, poprawia ogólny stan cery i jej koloryt. Dlatego rekomendowane jest dla skór starzejących się, zmęczonych i z oznakami stresu. Złoto wykorzystane w kremie pod oczy, w połączeniu z wyciągami roślinnymi, nie tylko zlikwiduje opuchliznę, ale też spłyci zmarszczki. 

Kosmetyki ze złotem 

Złoto ze względu na swoje właściwości jest najczęściej wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym do produkcji preparatów pielęgnujących cerę sucha i dojrzałą. Doceniła to marka Bielenda, która dwukrotnie wykorzystała pierwiastek w produktach do pielęgnacji twarzy. Pierwszy z nich, to krem regenerujący z koloidalnym złotem, który m.in. łagodzi uczucie swędzenia i pieczenia skóry. Kolejne kosmetyki ze złotem, jakie marka ma w swojej ofercie to seria Celebrity Collection Złoto i Diamenty. Połączeniu tego kruszca z kamieniem szlachetnym ma dać zaskakujące i długotrwałe rezultaty. Marka obiecuje tym samym działanie przeciwzmarszczkowe i maksymalne nawilżenie. Wśród produktów dostępnych w serii, znajdziemy kremy do twarzy na dzień i na noc, pod oczy oraz zabieg aktynie liftingujący.