Z tego obszaru lepiej nigdy nie usuwać wyprysków. Dlaczego należy omijać trójkąt śmierci?

Anna Respondek 02.10.2018
Poważna kobieta
Fotografia: Shutterstock

Problem z wypryskami dotykają nie tylko młodzieży, ale także dorosłych. 

Pojawiające się na twarzy wypryski sprawiają, że czujemy się niekomfortowo i najchętniej zamknęlibyśmy się w domu na cztery spusty. Jest wiele sposobów na walkę z trądzikiem. Część z nich wymaga od nas udania się do dermatologa, część można zastosować samemu w domu. 

Co to jest trójkąt śmierci?

Większość dermatologów zaleca, aby samemu nie usuwać pojawiających się wyprysków i zaskórników. Niestety małe i większe czerwone kropki same proszą się o to, aby zająć się nimi jak najszybciej. Według specjalistów jest jednak na twarzy pewna strefa, której nie powinniśmy ruszać. Mowa oczywiście o trójkącie śmierci, który rozciąga się od czubka nosa do punktów po obu stronach ust. 

Okazuje się, że wyciskanie wyprysków na tym obszarze twarzy może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Przez usunięcie pryszcza z tej sfery można zachorować na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych czy zakrzepowe zapalenie zatoki jamistej. Dlaczego tak się dzieje? Obszar ten jest specyficznie unaczyniony i tworzą go żyły: twarzowa, oczna górna i dolna i żyła kątowa, które docierają do zatoki jamistej znajdującej się w głowie. 

Wyciskając niedoskonałości, może dojść do przedostania się do zatoki bakterii, które znajdują się na naszych rękach. W ostateczności nieleczona infekcja można prowadzić do całkowitej utraty wzroku czy ropni mózgu

Słyszeliście kiedyś o trójkącie śmierci?

Zobacz także: Masz jasną cerę? Zobacz, jak ją pielęgnować, aby była jeszcze piękniejsza!

trójkąt śmierci
Fotografia: Shutterstock

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Nie wiesz, jak dbać o swoją cerę i martwisz się, że możesz popełniać błędy w pielęgnacji? Koniecznie zobacz, czego lepiej unikać dbając o kondycję skóry. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów