Trichoskopia - badanie skóry głowy. Kiedy warto z niego skorzystać i ile kosztuje?

Malwina Wasilewska 22.01.2020
badanie skóry głowy
Fotografia: Shutterstock

Trichoskopia to bezbolesne i nieinwazyjne badanie włosów i skóry głowy wykonywane za pomocą specjalnego urządzenia nazywanego trychoskopem. W ramach tego zabiegu można sprawdzić sprawdzić ilość włosów, mieszków włosowych, kondycję skóry i strukturę włosa. Poznaj szczegóły.

Trichoskopia to badanie dzięki któremu można dokonać fotograficznej oceny stanu włosów i skóry. Przeprowadza je za pomocą trychoskopu powiększającego badany obszar skóry głowy nawet 500 razy. Badanie to umożliwia zdiagnozowanie problemów skórnych, by móc dokonać diagnozy i wybrać najlepszą metodę leczenia.

Trichoskopia - na czym polega to badanie?

Stan skóry głowy ma bezpośredni wpływ na kondycję i wygląd naszych włosów. Trichoskopia powinna być wykonywana w przypadku występowania objawów takich chorób jak:

  • łysienie androgenowe,
  • łysienie plackowate,
  • łysienie telogenowe,
  • łuszczyca,
  • łupież,
  • łojotok.

Trichoskopia umożliwia diagnozę oraz ocenę stanu nasilenia wyżej wymienionych schorzeń. Ponadto za pomocą tego badania można monitorować, jak zmienia się stan skóry w trakcie kolejnych etapów leczenia.

Zobacz także: Sposoby na przetłuszczające się włosy - domowe i komercyjne

Jeżeli narzekasz na zniszczone, łamliwe i suche kosmyki, postaw na domowe zabiegi na włosy z dodatkiem olejków, które skutecznie je zregenerują. Zaliczamy do nich olejek rycynowy na włosy oraz olej kokosowy.

Sprawdź też na czym polega i jakie rezultaty zapewnia laminowanie włosów. Zabieg ten możesz wykonać samodzielnie w domu!

Trichoskopia - przygotowanie do zabiegu

Zanim wybierzesz się na wizytę do specjalisty, przygotuj badania krwi, listę leków, które stosujesz lub stosowałeś w ciągu ostatnich tygodni, listę produktów do włosów, które aktualnie używasz, przeanalizuj swoją dietę. W dniu badania nie myj włosów i nie nakładaj na nie żadnych produktów. Twoje włosy nie powinny być farbowane 3 tygodnie przed wizytą.

Zobacz także: Jak szybko rosną włosy? Kilka praktycznych porad, jak przyspieszyć ich porost!

Masz długie włosy, ale brakuje ci pomysłu na to, jak je czesać? Oto najpiękniejsze fryzury dla długich włosów!  

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów