Ten tani produkt poprawi wygląd twoich włosów. Znajdziesz go w każdym domu!

Julita Buczek 17.06.2020
włosy pielęgnacja
Fotografia: Shutterstock

Okazuje się, że produktem, który jest tani i może przyczynić się do poprawy wyglądu naszych włosów, jest soda oczyszczona. Sprawdźcie, jak jej używać, żeby włosy były mocne i gęste.

Większość kobiet chce mieć mocne i lśniące włosy. Niektóre stosują wiele drogich kosmetyków, które mają poprawić wygląd pasm, jednak nie zawsze cena produktu idzie z jego jakością.

Jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy na drogie kosmetyki, możesz wypróbować inny sposób.

Soda oczyszczona na włosy

Soda oczyszczona to bardzo skuteczny i tani sposób, kiedy chcemy wykonać peeling głowy. Soda dokładnie oczyszcza skórę głowy, a także pobudza jej krążenie. Soda, dzięki swoim składnikom odżywczym oraz zasadowemu pH ma przede wszystkim działanie głęboko oczyszczające. Pomaga pozbyć się sebum, a także ogranicza przetłuszczanie włosów. Jeśli będziemy regularnie stosować sodę w pielęgnacji, włosy będą świeże, a także uniesione od samej nasady. Poprawimy krążenie oraz dotlenimy cebulki włosów.

Mycie włosów sodą oczyszczoną - krok po kroku

Mycie włosów sodą to bardzo dobry pomysł, kiedy włosy są zniszczone oraz suche. Takie mycie należy wykonywać raz na dwa tygodnie. Do szamponu, którego regularnie używamy, należy dodać łyżeczkę sody oczyszczonej. Tak powstałą mieszankę nakładamy na całe włosy. Skórę głowy masujemy okrężnymi ruchami. Nie należy mocno trzeć głowy. Cały proces ma być delikatny. Mieszankę szamponu oraz sody zostawiamy na włosach na około 10 minut. Po tym czasie spłukujemy letnią wodą.

Wypróbujesz ten sposób na piękne i zdrowe włosy?

Zobacz także: Ta odżywka zregeneruje twoje włosy. Zrobisz ją sama w domu i wydasz tylko kilka złotych!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów