Ten poranny zwyczaj może poważnie szkodzić urodzie. Wykonuje go większość kobiet

Anna Respondek 20.11.2017
Zabiegi na włosy
Fotografia: Pexels

Specjalista radzi, jak temu zapobiec. 

Piękne włosy to marzenie niejednej kobiety. Codziennie rano panie odmawiają sobie kilku dodatkowych minut snu, aby odpowiednio wypielęgnować i rozczesać nieperfekcyjne po nocy fryzury. Jak się okazuje, tym zabiegiem poważnie szkodzą swoim włosom. 

Jak tłumaczy znany stylista i fryzjer gwiazd George Northwood, jeśli codziennie rano starasz się starannie rozczesać włosy, natychmiast powinnaś zaprzestać tego "procederu". Według Georga ten zabieg może wyrządzić dużą krzywdę. 

Nigdy nie rozczesuj włosów rano. Z jeden strony prowadzi to do zwiększonego elektryzowania się, z drugiej pojawiają się mechaniczne uszkodzenia. W zamian możesz użyć swoich paców, dzięki którym rozsupłasz wszystkie kołtuny - powiedział w rozmowie z "Vogue". 

Oczywiście można zadawać sobie pytania, jak w takim razie doprowadzić rano fryzurę do porządku. I na tą zagadkę Northwood znalazł rozwiązanie, choć wymaga ono nieco zaangażowania. 

Jeśli chcesz mieć pewność, że włosy będą gładkie i zupełnie suche, zwiąż je w delikatny kok nad karkiem. Musisz upewnić się, że wszystkie są zwinięte w tą samą stronę. Rano zastosuj serum, aby wygładzić odstające kosmyki - wyjaśnił. 

Czy to przypadkiem nie oznacza, że zyskałyśmy więcej minut na poranny sen? ;)

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów