Czy tarka do pięt jest lepsza niż pumeks? Wszystko, co powinniście o niej wiedzieć

Paulina Ermel 14.02.2019
Tarka do pięt
Fotografia: Shutterstock

Jakich sposobów używacie do dbania o pięty? Jest ich bardzo wiele, jednak najpopularniejsze to pumeks i tarka do pięt. Kto powinien używać tarki do pięt i jakie są przeciwwskazania do jej stosowania? Zobaczcie.

Tarka do stóp to jeden z najpopularniejszych sposobów dbania o pięty. To proste urządzenie można kupić w każdej drogerii. Jakie ma właściwości? Jak jej używać? Czy ścieranie zrogowaciałego naskórka i suchej skóry tarką do pięt jest dla wszystkich?

Tarka do pięt - jak używać

Tarka do pięt to prosty przyrząd, który służy do usuwania z pięt zrogowaciałej skóry, martwego naskórka i odcisków. Jest to prosty produkt, który składa się z części służącej do ścierania naskórka i z wygodnej rączki. Właśnie dzięki temu usprawnieniu, jakim jest rączka, po tarkę do pięt, sięga wiele kobiet.

Tarka do pięt przeważnie ma dwie powierzchnie - z jednej strony gruboziarnistą, a z drugiej o drobniejszej strukturze. Jedna służy eliminowaniu zgrubiałej skóry, a druga wygładzeniu skóry, aby pięta nie była "poszarpana".

Po zastosowaniu tarki do pięt zawsze należy pamiętać o nawilżeniu skóry. Może ona być lekko podrażniona i wymaga szczególnej opieki, aby się zregenerować.

Tarka do pięt - kto powinien i kto może jej używać

Dbanie o stopy powinno należeć do naszej codziennej rutyny. Trzeba je regularnie pielęgnować, aby nie dopuszczać do nadmiernego przesuszenia skóry i pękających pięt. Dlatego właśnie warto mieć w domu takie przyrządy jak tarka do pięt lub pumeks. Z nimi jednak też nie wolno przesadzać. Pumeksu lub tarki należy używać raz w tygodniu, ale nie ma potrzeby, aby robić to częściej. Mogą one poważnie poranić skórę, ale też zbyt częste ścieranie naskórka może doprowadzić do tego, że skóra będzie rogowaciała jeszcze bardziej niż zwykle. Ponadto z używaniem tarki do pięt lub pumeksu powinny uważać osoby, które cierpią na niewydolność krążeniową lub cukrzycę. Dla nich podrażnienia na stopach mogą być niebezpieczne.

Tarka do pięt czy pumeks

Tarka do pięt i pumeks mają takie samo zastosowanie. Tarki używa się trochę wygodniej, gdyż posiada ona ergonomiczną rączkę. Nie gromadzi się na niej też grzyb czy bakterie (jeśli jest odpowiednio przechowywana). Jednak tarka do pięt jest droższa niż sztuka pumeksu - kosztuje ona ok. 10 zł, a pumeks można kupić już za 4 zł.

Bez względu na to, który z tych przyrządów do pielęgnacji stóp wybierzesz, pamiętaj o tym, że zabiegi pielęgnacyjne warto wykonywać pod wodą, przyrządy trzeba dokładnie czyścić, a skórę po "ścieraniu" należy nawilżyć i zadbać o jej regenerację.

Zagłosuj

Bez jakiego kosmetyku nie wyobrażasz sobie makijażu?

Liczba głosów:

Jakie błędy najczęściej popełniamy w czasie dbania o skórę twarzy? Okazuje się, że są to te same niedociągnięcia. Poznajcie 10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów
Attribute Type Value
0 string '/Uroda-i-Moda/Trendy-modowe/Poznaj-najnowsze-trendy-modowe-prosto-z-New-York-Fashion-Week-14097'
1 string '/Uroda-i-Moda/Trendy-modowe/Najgoretsze-trendy-polskich-blogerek-prosto-z-New-York-Fashion-Week-14097'
2 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Lifting-rzes-na-czym-polega-efekty-cena-9540'
3 string '/Uroda-i-Moda/Paznokcie/Paznokcie-tytanowe-wlasciwosci-cena-jak-je-zrobic-7911'
4 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Kolagen-do-picia-opinie-skutki-uboczne-zastosowanie-7814'
5 string '/Uroda-i-Moda/Trendy-modowe/Poznaj-najnowsze-trendy-modowe-prosto-z-New-York-Fashion-Week-14097?fbclid=IwAR29oBPJ8s0YFJrrZXE1a0s5dM8va0uyztPgqRj21FCoDKD0MnfN5zMnJqY'
6 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Mezoterapia-8591'
7 string '/Uroda-i-Moda/Paznokcie/Trendy-paznokcie-wiosna-lato-2019-14397'
8 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Krople-Juvit-C-jako-serum-do-twarzy-Kosztuja-kilka-zlotych-7923'
9 string '/Uroda-i-Moda/Fryzury/Sprawdzone-sposoby-na-geste-wlosy-8421'
10 string '/Uroda-i-Moda/Trendy-modowe/To-najpiekniejsze-kreacje-z-Oscarow-2019-musicie-je-zobaczyc'
11 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Olejek-rycynowy-zastosowanie-i-wlasciwosci-7556'