Tani sposób na przetłuszczające się włosy. Poradzi sobie również z łupieżem!

Julita Buczek 05.06.2020
sposób na przetłuszczające się włosy
Fotografia: Shutterstock

Jeśli macie przetłuszczające się włosy, koniecznie wypróbujcie naszą sprawdzoną metodę na walkę z tym uciążliwym problemem. Wystarczy tylko kilka złotych, aby sobie z nim poradzić.

Piękne i gęste włosy to wizytówka wielu kobiet. Jeśli zależy wam na mocnych pasmach, warto przetestować jeden ze specyfików, który większość z nas ma w swojej kuchni.

Znany od wielu lat przepis na ten kosmetyk wykorzystywały w pielęgnacji włosów nasze mamy oraz babcie. Warto sobie o nim przypomnieć, ponieważ jeśli będzie stosować go regularnie, przyniesie zaskakująco dobre efekty.

Skuteczny sposób na przetłuszczające się włosy

Okazuje się, że jednym z najbardziej skutecznych i tanich sposób na przetłuszczające się włosy jest naturalny i tani kosmetyk, który od lat stosujemy w kuchni. Chodzi o ocet jabłkowy. Ten produkt należy stosować po każdym umyciu włosów, dzięki temu poradzi sobie z występującym łupieżem oraz przetłuszczającymi się włosami. Taka octowa płukanka przyspiesza również porost włosów. Wpływa pozytywnie na ich miękkość oraz sprawia, że pasma mniej się plączą.

Jak przygotować płukankę z octu jabłkowego na włosy

Przygotowanie płukanki jest banalnie proste, wystarczą już dwie łyżki octu jabłkowego na szklankę wody. Tak przygotowany specyfik należy przelać do buteleczki z atomizerem. Najlepiej spryskać włosy od samej nasady aż po same końce. Należy zrobić to dopiero po umyciu włosów. Jeśli zależy wam na wzmocnieniu efektu, trzeba pamiętać o wykonaniu masażu palcami okrężnymi ruchami. Spryskane włosy octem należy zostawić na około 15 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą.

Wypróbujesz nasz sposób na przetłuszczające się włosy?

Zobacz także: Pozbądź się cellulitu! Ten krem kosztuje mniej niż 20 zł, a potrafi zdziałać cuda

Marilyn Monroe
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś

Marilyn Monroe

1. Który z tych kolorów włosów podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów