Szczotkowanie na sucho lepsze niż peeling? Zobaczcie, jak działa

Paulina Ermel 01.07.2019
Szczotki do ciała
Fotografia: Shutterstock

Szczotkowanie na sucho to jeden z najmodniejszych trendów pielęgnacyjnych w ostatnim czasie. Niewiele kosztuje, działa lepiej niż peeling, ale też wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Jak wygląda szczotkowanie na sucho? Jaką szczotkę wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Szczotkowanie na sucho to zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Jest tani, skuteczny, działa lepiej niż peeling, a w dodatku łatwo go wykonać w domu. Szczotkowanie na sucho wykonywane regularnie daje bezcenne efekty i sprawia, że nasza skóra będzie w doskonałej kondycji przez wiele lat. Jak działa szczotkowanie na sucho? Jak je wykonać?

Szczotkowanie na sucho - właściwości

Szczotkowanie na sucho jest prostą metodą pielęgnacyjną, która ma szereg zalet. Przede wszystkim działa lepiej niż peeling, ale też poprawia ukrwienie skóry i usuwa z niej toksyny. Jednak to nie koniec jej świetnych właściwości. Dlaczego powinniśmy szczotkować na sucho skórę?

  • w ten sposób ścieramy martwy naskórek i oczyszczamy skórę z zanieczyszczeń
  • pobudzamy skórę do regeneracji
  • ułatwiamy jej wchłaniane cennych składników z wysokiej jakości kosmetyków
  • szczotkowanie na sucho ujędrnia skórę
  • redukuje cellulit i wygładza skórę
  • pobudza krążenie

Szczotkowanie na sucho - jak to robić

Szczotkowanie na sucho to prosty zabieg, który nie wymaga dużo nakładów finansowych i nie pochłania wiele czasu. Ze względu na właściwości pielęgnacyjne powinien być wykonywany regularnie. Aby szczotkować skórę na sucho trzeba najpierw zainwestować w szczotkę z naturalnym włosiem. Całe szczęście są to produkty łatwo dostępne - znajdziemy je w drogeriach i sklepach z produktami ekologicznymi.

Zanim przystąpimy do szczotkowania skóry na sucho, musimy ją oczyścić - nie tylko z zanieczyszczeń, ale również z kosmetyków. Skóra musi być pozbawiona jakichkolwiek balsamów czy oliwek do ciała.

Szczotkowanie na sucho możemy wykonać przed prysznicem albo i po nim. Jeżeli wyszczotkujemy skórę przed prysznicem, kąpiel pozwoli nam pozbyć się startego podczas masażu naskórka. Jeżeli wykonamy szczotkowanie na sucho po kąpieli, możemy od razu zaaplikować na skórę balsamy czy kremy - właśnie wtedy wchłanianie składników aktywnych przez skórę jest najlepsze.

Zobacz także: Skuteczny olejek na cellulit. Zobacz, jak zrobić go w domu

Jak szczotkować na sucho skórę

Aby szczotkowanie na sucho przynosiło efekty, musi być wykonywane według określonych reguł. Szczotkowanie powinno być wykonywane długimi i posuwistymi ruchami. Powinny być one wykonywane w kierunku serca. Na początku zabieg ten może być nieprzyjemny, ale szybko da się do niego przyzwyczaić. Jak szczotkować na sucho skórę?

1. Szczotkowanie na sucho możemy wykonywać na rękach, nogach, brzuchu czy klatce piersiowej. Należy pamiętać jednak, że każde z tych miejsc jest wrażliwe w różny sposób. Jeżeli nie dajemy rady masować ciała ruchami posuwistymi, możemy wykonywać ruchy okrężne.

2. Szczotkowanie na sucho nie może być wykonywane na uszkodzonej skórze. W dodatku trzeba dostosować intensywność zabiegu do danego rejonu. Zabieg wykonujemy około 5-10 minut. W ten sposób osiągniemy optymalne efekty.

Okazuje się, że szczotkowanie na sucho nie jest trudne, potrzebna do niego szczotka nie jest droga, a zabieg daje fenomenalne efekty. Koniecznie wypróbuj na sobie.

Aby skóra jak najdłużej cieszyła się sprężystością i dobrą kondycją, wymaga dokładnej i prawidłowej opieki. Jak ją pielęgnować? Przede wszystkim wystrzegając się tych 10 błędów!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów