15.05.2018 10:49

Samoopalacz może powodować raka. Wszystko przez ten jeden składnik

Unikaj tej formy opalania!

Opalanie

Fotografia: Shutterstock

Do tej pory wydawało się, że samoopalacze są nieszkodliwe dla naszej skóry. Okazuje się, że to nieprawda. Specjaliści przyjrzeli się ostatnio ich składowi i doszli do niepokojących wniosków. Jeden składnik samoopalaczy może wywołać chorobę płuc, astmę, a nawet raka.

Zobacz także: Który samoopalacz wybrać, aby uzyskać wymarzony efekt?

Samoopalacze mogą wywołać raka

Dihydroksyaceton (DHA) to substancja, którą znajdziemy we wszystkich dostępnych na rynku samoopalaczach. Powoduje ona przyciemnienie skóry, wchodząc w reakcję chemiczną z aminokwasami.

DHA zawarty w samoopalaczach w formie kremów jest dla naszego zdrowia niegroźny w przeciwieństwie do produktów w spray'u. Właśnie dlatego lekarze nie polecają stosowania opalania natryskowego.

Opalanie natryskowe polega na rozpylaniu pod ciśnieniem chemicznych substancji z dodatkiem DHA. Wdychając je, możemy doznać poważnego uszczerbku na zdrowiu. Według specjalistów osoby korzystające z opalania natryskowego narażone są na choroby płuc, astmę, a nawet raka.

Jeżeli zależy wam na ekspresowej opaleniźnie, następnym razem wybierzcie samoopalacz w kremie. Zdrowie jest najważniejsze!

Zobacz także: Opalanie natryskowe - wszystko, co powinnaś wiedzieć

Autor: Martyna Wojciechowska

Tagi: