Rzęsy 3D krok po kroku. Dla kogo takie przedłużanie rzęs i ile kosztuje?

Paulina Ermel 11.06.2018 AKTUALIZACJA: 21.01.2020
Kobieta przedłuża rzęsy
Fotografia: Shutterstock

Chcesz przedłużyć i zagęścić rzęsy? Zatem rzęsy 3D są dla ciebie! Przedłużanie ich tą metodą sprawi, że będą wyglądały na długie, podkręcone i do tego bardzo gęste. Jak wyglądają rzęsy 3D i ile kosztuje ich założenie?

Rzęsy 3D powstają w wyniku przedłużania rzęs metodą objętościową. Do każdej naturalnej rzęsy przyklejane są 3 sztuczne. Dzięki temu powstaje spektakularne pasmo – wydłużone i zagęszczone.   

Zobacz także: Ta pomadka z Rossmanna wzmacnia i pogrubia rzęsy i brwi. Kosztuje 4 zł!

Rzęsy 3D – podstawowe informacje

Zanim zdecydujesz się na rzęsy 3D, powinnaś zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze sztuczne rzęsy, które wykorzysta do zagęszczenia kosmetyczka, powinny posiadać domieszkę jedwabiu. Dlaczego? Otóż są one odpowiednio lekkie i elastyczne, dzięki czemu nie obciążają twoich naturalnych rzęs i też same dobrze się trzymają. Ponadto rzęsy jedwabne nie uczulają.

Pamiętaj też, że rzęsy 3D trzeba uzupełniać. Utrzymują się one do 6 tygodni, ale żeby zachować piękny efekt warto uzupełniać je już nawet co 2 tygodnie.

Rzęsy 3D – cena

Aplikacja rzęs 3D nie należy do najtańszych. Szczególnie jeśli doliczymy do tego regularne uzupełnienia. Rzęsy 3D w profesjonalnym salonie kosmetycznym kosztują ok. 250 zł. A ich uzupełnienie ok. 110 zł. Takie rzęsy sprawiają jednak, że nie trzeba ich malować, więc zaoszczędzamy czas i pieniądze wydawane na tusz do rzęs.

Rzęsy 3D – krok po kroku

Jak wygląda aplikowanie rzęs 3D? Przede wszystkim twarz musi być oczyszczona z makijażu i porządnie odtłuszczona. Następnie:

  1. Kosmetyczka zabezpiecza dolne rzęsy taśmą, która zabezpieczy je przed stykaniem się z górnymi rzęsami.
  2. Do każdej naturalnej rzęsy kosmetyczka dokleja 3 sztuczne. Są one przyklejane klejem od dołu, od góry albo u boku naturalnej rzęsy w odległości ok. 1mm od skóry.
  3. Na koniec rzęsy są rozczesywane szczotką. Później kosmetyczka zdejmuje taśmę z dolnego pasma rzęs.

Inne metody przedłużania rzęs

Salony kosmetyczne oferują przedłużanie rzęs metodą: rzęsy 1:1, 2:1, 3:1, a nawet 4 czy 5 do 1. Każda z tych metod zapewnia ładny efekt na dłuższy czas, ale jednocześnie lekko nadwyręża nasze rzęsy. W końcu muszą one podtrzymywać ciężar sztucznych rzęs.

Prócz metod objętościowych możemy skorzystać z:

  • gotowych rzęs do przyklejenia – są dostępne w drogeriach, a ich aplikowanie nie należy do trudnych. Zakładaniem takich rzęs zajmują się również profesjonalne salony kosmetyczne.
  • metody "kociego oka" - polega ona na przedłużeniu rzęs, ale wyłącznie w zewnętrznym kąciku oka. Jest bardzo efektowna, ale wymaga też dużej wprawy.

Rzęsy 3D – bezpieczne?

Podczas zakładania rzęs 3D nasze rzęsy są mocno obciążone. Dodatkowo możemy narazić je na sklejenie – jeżeli do tego dojdzie, przy następnej aplikacji nie będziemy mogli dokleić do nich rzęs uzupełniających. Poza tym takie rzęsy muszą być idealnie dobrane do naszych naturalnych – pod względem długości, grubości i podkręcenia. A nie wszystkie salony kosmetyczne o tym pamiętają.

Nosząc rzęsy 3D można spokojnie pływać i nosić soczewki. Należy jednak pamiętać o szczególnym dbaniu o te rzęsy i o omijaniu ich podczas robienia codziennego demakijażu. Jeżeli będziemy trzeć oczy, sztuczne rzęsy nam wypadną.

Rzęsy 3D – opinie

W sieci kobiety wymieniają się spostrzeżeniami na temat aplikacji rzęs 3D. Zdania są podzielone, ale przeważają opinie, że trudno znaleźć prawdziwego specjalistę w tym zakresie – często rzęsy są źle dobierane i podrażniają oczy.

Ja miałam przedłużane, i nie polecam... po pierwsze nie zostałam poinformowana że są średnie i długie, i zrobili mi długie - źle się czułam, tak nienaturalnie.

Raz przedłużyłam... dostałam potwornego zapalenia spojówek, wyszedł mi jęczmień. Oczy nawet nie czerwone, bordowe.

Mam właśnie na sobie. Zalety? Multum zaoszczędzonego czasu, miałam dość malowania się codziennie. Efekt? Wystarczy musnąć powieki bronzerem, błyszczyk i jestem gotowa. Ja mam najdłuższe (16mm), mam swoje bardzo gęste i długie rzęsy także nikt nie zauważył różnicy.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Autor: Paulina Ermel

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów