Chcesz założyć rzęsy 2D? Podpowiadamy, czy to bezpieczne

Paulina Ermel 11.06.2018 AKTUALIZACJA: 21.01.2020
Kobieta przedłuża rzęsy
Fotografia: Shutterstock

Masz rzadkie i krótkie rzęsy, a marzą ci się podkręcone, długie i gęste rzęsy? Wypróbuj rzęsy 2D. Ich przedłużanie zlecisz profesjonaliście, a efekty cię zachwycą. Jak wyglądają rzęsy 2D, ile kosztuje ich aplikacja i jakie są opinie?

Rzęsy 2D powstają w wyniku przedłużania rzęs metodą objętościową. Do każdej naturalnej rzęsy przyklejane są 2 sztuczne rzęsy. Dzięki temu możemy cieszyć się wydłużony, zagęszczonymi i grubymi rzęsami. Jak wygląda zakładanie rzęs 2D?

Zobacz także: Masz sztuczne rzęsy i o nie nie dbasz? To może się źle skończyć

Rzęsy 2D – krok po kroku

Jak wygląda aplikowanie rzęs 2D? Twarz musi być oczyszczona z makijażu i odtłuszczona. Później kosmetyczka wykonuje kilka prostych kroków:

  1. Zabezpiecza dolne rzęsy taśmą – żeby nie stykały się z górnymi rzęsami.
  2. Do każdej naturalnej rzęsy kosmetyczka dokleja 2 sztuczne. Są one przyklejane klejem od dołu, od góry albo u boku naturalnej rzęsy w odległości ok. 1mm od skóry.
  3. Na koniec rzęsy są rozczesywane szczotką. Później kosmetyczka zdejmuje taśmę z dolnego pasma rzęs.

Rzęsy 2D – na co zwrócić uwagę

Zanim zdecydujesz się na rzęsy 2D, powinnaś zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze sztuczne rzęsy, które wykorzysta do zagęszczenia kosmetyczka, powinny posiadać domieszkę jedwabiu albo naturalnego futerka z norek. Dlaczego? Otóż są one odpowiednio lekkie i elastyczne, dzięki czemu nie obciążają twoich naturalnych rzęs i też same dobrze się trzymają. Ponadto rzęsy jedwabne nie uczulają.

Pamiętaj też, że rzęsy 2D trzeba uzupełniać. Utrzymują się one do 6 tygodni, ale żeby zachować piękny efekt warto uzupełniać je już nawet co 2 tygodnie.

Rzęsy 2D – cena i czas trwania zabiegu

Aplikacja rzęs 2D nie należy do najtańszych. Szczególnie jeśli doliczymy do tego regularne uzupełnienia. Rzęsy 2D w profesjonalnym salonie kosmetycznym kosztują ok. 200 zł. A ich uzupełnienie ok. 100 zł. Wszystko zależy jednak od tego jakimi naturalnymi rzęsami dysponujemy. Kiedy już zdecydujemy się na aplikację – a trwa ona ok. 2 godzin – efekt będzie utrzymywał się ok. 3 tygodni. Po tym czasie warto rzęsy uzupełnić.

Inne metody przedłużania rzęs

Salony kosmetyczne oferują przedłużanie rzęs metodą objętościową: rzęsy 1 do 1, 2:1, rzęsy 3D, a nawet 4 czy 5 do 1. Każda z tych metod zapewnia długotrwały i spektakularny efekt, ale też niestety mocno obciąża nasze rzęsy.

Prócz metod objętościowych możemy skorzystać z:

  • zagęszczenia rzęs metodą "kociego oka” – polega na przedłużeniu rzęs, ale jedynie w zewnętrznym kąciku oka.
  • doczepianych całych pasków rzęs – dostępne są one w drogerii, ale profesjonalni wizażyści też takimi dysponują.

Rzęsy 2D – bezpieczne?

Podczas zakładania rzęs metodą objętościową są one mocno obciążone. Dzieje się tak w przypadku rzęs 2D, rzęs 3D i przy każdej gęstszej aplikacji. Dodatkowo możemy narazić je na sklejenie. Poza tym takie rzęsy muszą być idealnie dobrane do naszych naturalnych – pod względem długości, grubości i podkręcenia. A nie wszystkie salony kosmetyczne o tym pamiętają.

Nosząc rzęsy 2D można spokojnie pływać i nosić soczewki. Należy jednak pamiętać o szczególnym dbaniu o te rzęsy i o tym, że nie powinno się ich malować. Podczas robienia demakijażu twarzy trzeba omijać rzęsy, aby nie narazić ich na wcześniejsze wypadnięcie.

Rzęsy 2D – opinie

Tak jak w przypadku aplikowania rzęs metodą 3D, 4D czy 5 D, tak w przypadku rzęs 2D opinie są podzielone. W sieci można przeczytać wiele pochlebnych komentarzy kobiet, które w ten sposób oszczędzają czas, który poświęcały na codzienny makijaż. Natomiast są też takie, które przez aplikowanie rzęs 2D dostały uczulenia albo podrażniły sobie oczy. Jeszcze inne internautki twierdzą, ze nie czuły się ze sztucznymi rzęsami dobrze – były one źle do nich dobrane.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Autor: Paulina Ermel

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów