08.02.2018 12:29

Rano czy wieczorem? Dermatolog zdradza, jaka pora dnia jest najlepsza na prysznic

Wielu ludzie zastanawia się, kiedy powinno się brać prysznic. Lekarze nie pozostawiają wątpliwości co do tego, jaka pora dnia jest odpowiednia. 

Jaka pora dnia jest najlepsza na prysznic?

Fotografia: EAST NEWS

Jedni lubią pójść spać zaraz po prysznicu, żeby przez całą noc czuć się świeżo. Inni nie wyobrażają sobie dnia bez kąpieli rano. Wszyscy mamy swoje preferencje co do tego, kiedy najbardziej lubimy brać prysznic. Zdaniem dermatologów jednak, powinniśmy również brać pod uwagę to, kiedy pluskanie się pod wodą nie wpłynie niekorzystnie na naszą skórę.

Zobacz także: Te błędy podczas brania prysznica zdarzają się często. Mogą sprawić, że czujemy się nieświeżo przez resztę dnia

Zdaniem dermatologa, dr. Samera Jabera, który wypowiedział się na ten temat dla "Daily Mail", biorąc pod uwagę kondycję naszej skóry i to, w jaki sposób prysznic może na nią wpłynąć, lepiej decydować się na niego wieczorem. Wszystko dlatego, że wówczas zmywamy z naszego ciała zanieczyszczenia, które osiadają na nim każdego dnia. Wieczorny prysznic ma za zadanie zmyć brud, kurz, pot i alergeny z naszej skóry. Jeżeli je pozostawimy, możemy sprawić, że nasz naskórek będzie podrażniony.

Choć poranny prysznic może sprawić, że będziemy czuć się świeżo i rześko, lepiej nie zapominać również o wieczornym myciu. Czy zatem powinniśmy brać prysznic dwa razy dziennie? To również może być ryzykowne. Być może od czasu do czasu będzie to dobrym wyjściem, za częste kąpiele jednak również mogą pogorszyć jakość naszej skóry.

Zobacz także: Naukowcy już wiedzą, ile razy w tygodniu należy brać prysznic. Ta liczba może Was zaskoczyć

Prysznic powinno się brać wieczorem

Kiedy bierzecie prysznic?

Zobacz w poniższej galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia:

Tagi: