13.07.2016 15:36

Pielęgnacja na wakacjach, czyli jak po urlopie wyglądać jeszcze lepiej

Wystarczy, że wyeliminujemy kilka błędów i wypróbujemy sposoby, które nie zajmują dużo czasu, a dają bardzo dobre efekty. 

Modelki na plaży

Fotografia: East News

Czas urlopów, wakacji i gorące letnie dni powodują, że mniej rygorystycznie podchodzimy do pielęgnacji skóry i włosów. Robiąc wolne od pracy, często zapominamy o codziennych rytuałach. A nawet jeśli pamiętamy by codziennie zrobić demakijaż, nałożyć krem i zadbać o ochronę UV, nie zawsze pielęgnacja ta jest dostosowana do panującej pory roku.

W efekcie po wakacjach często wyglądamy gorzej, niż przed ich rozpoczęciem, dlatego zmiana sposobu pielęgnacji jest konieczna od razu po nadejściu wyższych temperatur. Wystarczy przyjrzeć się bliżej zabiegom, które codziennie wykonujemy, nie pomijać ich, a raczej zintensyfikować, a problemy z przesuszonymi włosami i zanieczyszczoną cerą znikną szybciej niż letni deszcz.

Skóra (nie) przygotowana do opalania

Klimatyzowane pomieszczenia biurowe, a ciepły wiatr i słońce skutecznie wysuszają cerę. Mimo że na co dzień używamy kosmetyków do twarzy, które ją nawilżają, latem powinnyśmy bardziej się do tego przykładać. Nie dotyczy to wyłącznie skóry suchej. Ta tłusta również potrafi się wysuszyć i w efekcie, paradoksalnie wytwarza jeszcze więcej łoju. Dlatego tradycyjną pielęgnację, którą wybieramy na zimę należy zastąpić kremami bardziej nawilżającymi, a dodatkowo włączyć do pielęgnacji wody termalne i tonizujące, którymi możemy spryskać twarz w ciągu dnia.

Sportowcy na plaży

Fotografia: East News

Na produkty zawierające alkohol również należy uważać, zastosowane ich na skórę przed opalaniem może spowodować powstawianie plam na skórze. Wygląda to nieestetycznie i wywołuje podrażnienia. Dlatego antyperspirant z alkoholem lepiej zamienić na ten naturalny, a zamiast perfum, użyć delikatnych zapachowych mgiełek. Nie tylko będziemy przyjemnie pachnieć, ale dodatkowo nawilżymy skórę.

Lato i wakacje wyzwalają w nas więcej spontaniczności. O ile jest to jak najbardziej wskazane w trakcie wypoczynku, o tyle lepiej nie stosować tej praktyki w kwestii opalania. Skóra nieprzygotowana do kąpieli słonecznych nie tylko zostanie szybciej podrażniona, ale również krócej utrzyma opaleniznę, dlatego przed ekspozycją na słońce warto zrobić peeling całego ciała, który usunie martwy naskórek. Następnie dokładnie nawilżyć skórę balsamem, a na 15 minut przed wyjściem na słonce zastosować kosmetyk z odpowiednio wysokim filtrem. Ten ostatni powinien być nakładany co 2-3 godziny, by skóra nie tylko się nie przesuszyła, ale również, by przez cały czas miała na sobie ochronę przed niebezpiecznymi promieniami UV.

Używanie samoopalaczy i kosmetyków z kwasami

Część z nas nie lubi się opalać, więc by latem dobrze wyglądać stosuje samoopalacze. Niestety, niejednokrotnie są źle nałożone przez co tworzą nieestetyczne plamy, bądź ich odcień nie jest dostosowany do naszego naturalnego koloru skóry.

Te kosmetyki należy stosować z dużą rozwagą, by nie wyglądać śmiesznie. Po pierwsze, przed nałożeniem samoopalacza wykonajmy test kosmetyku na fragmencie skóry, który nie będzie widoczny. Po drugie, koniecznie przed zastosowaniem samoopalacza, zróbmy dokładny peeling skóry. Pozbywając się martwego naskórka, spowodujemy, że krem bądź balsam dokładniej się rozprowadzi i nie stworzy smug.

Tagi: