13.03.2018 14:28

Olejek rycynowy na włosy - dlaczego warto go stosować?

Olejek rycynowy to naturalna substancja, której używały nasze babcie. Stosuj ją regularnie, a gwarantujemy, że będziesz mieć piękne włosy.

olejek rycynowy na włosy

Fotografia: Shutterstock

Olejek rycynowy wytłaczany z nasion rącznika pospolitego to jeden z najskuteczniejszych kosmetyków do pielęgnacji włosów. Nie dość, że korzystnie wpływa na ich porost, to jeszcze je wzmacnia, zapobiega łamaniu i wypadaniu oraz zwiększa elastyczność. Pod wieloma względami nie ma sobie równych, o czym doskonale wiedziały już nasze babcie. Warto dodać, że kosztuje około 6 zł i jest dostępny w każdej aptece. Co ciekawe, jest to jeden z tych olei, które najbardziej się błyszczą, dlatego często używa się go m.in. do produkcji błyszczyków. Jeśli zastanawiasz się, czy powinnaś stosować olejek rycynowy na włosy, po przeczytaniu tego artykułu nie będziesz mieć wątpliwości.

Zobacz także: Olejek rycynowy - właściwości i zastosowanie

Ten naturalny produkt polecają nie tylko nasze babcie, ale i styliści fryzur. Za sprawą swoich cennych właściwości olejek rycynowy jest numerem 1. spośród wszystkich dostępnych olejków do pielęgnacji włosów. Gęsta konsystencja olejku utrudnia nanoszenie go na kosmyki, dlatego warto wymieszać go z innym olejkiem. W celu łatwiejszego rozprowadzania możesz go też podgrzać. Jednak pamiętaj, że stosunkowo trudno się go usuwa.

Olejek rycynowy na włosy

Wiele z nas myśli, że olejek rycynowy natłuszcza włosy, ale to nieprawda. Jeśli nałożysz go zbyt dużą ilość, przesuszysz swoje kosmyki. W przypadku, kiedy zdecydujesz się na miks różnych olejków, postaraj się, aby rycyny było nieco mniej niż całej reszty. Ponadto nie polecamy stosować jej na końcówki. Z racji tego, że olejek rycynowy może działać wysuszająco, z powodzeniem mogą stosować go osoby, które mają włosy z tendencją do przetłuszczania się.

Jeśli masz blond włosy, olejek rycynowy może je nieco przyciemnić. Internautki twierdzą, że efekt jest widoczny gołym okiem.

"

 Tak, ja używałam tego olejku na brwi i rzęsy. Brwi miałam prawie niewidoczne, a on znacznie je przyciemnił - twierdzi jedna z nich. "

"

Olejek rycynowy przyciemniania włosy. Ja stosuję go głównie na skórę głowy, aby stymulować porost nowych włosów i tam najbardziej zauważyłam, że kolor jest ciemniejszy - dodaje kolejna użytkowniczka forum. "

Sprawdź też, jak działa olejek rycynowy na paznokcie.

Olejek rycynowy na skórę głowy

Ta naturalna substancja doskonale stymuluje porost włosów. Wystarczy, że 1-2 razy w tygodniu będziesz wcierać ją w skórę głowy, a po miesiącu zauważysz pierwsze efekty. Włosy zaczną szybciej rosnąć i będzie ich więcej. Można go też używać w połączeniu z maskami. Wymieszaj odrobinę olejku rycynowego z żółtkiem i cytryną, a następnie rozprowadź na całej długości włosów. Dzięki temu twoje kosmyki będą lśniące i zdrowe od nasady aż po same końce.

Zobacz także: Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o olejach w pielęgnacji skóry i włosów

Często stosujesz olejek rycynowy?