09.08.2016 15:00

Niejedna kobieta uśmiechnie się na wieść o takim zastosowaniu marihuany

Jednak w taki sposób można rozwiązać jeden z bardziej dokuczliwych problemów. 

Tampony z marihuaną

Fotografia: East News

Niektóre kobiety regularnie chowają się pod kołdrą z powodu silnych bólów menstruacyjnych. Większość z nich, z pewnością chętnie wypróbowałyby nowy środek higieniczny, który wreszcie przyniósłby im ulgę. Odpowiedzią na tę potrzebę może być kontrowersyjny produkt stworzony przez amerykańską firmę Foria Relief – tampony z marihuaną.

Wydawać by się mogło, że po co wymyślać taki produkt, przecież kobiety mogą łykać tabletki przeciwbólowe. Ale jak wiemy, często przynoszą one więcej szkód niż korzyści. Przede wszystkim trafiają najpierw do żołądka, a ten organ wyjątkowo nie lubi takiej chemii. Oczywiście, można jeszcze stosować ciepłe okłady, ewentualnie sięgnąć po naturalne specyfiki. Jednak wiele kobiet wypróbowało już niemal wszystko i nie raz okazało się, że nie dało to żadnego efektu. Dlatego każda nowość, która pomoże walczyć z bólami menstruacyjnymi, zawsze wzbudza ogromne zainteresowanie.

Zobacz też: Szybsza niż tabletka, lepsza niż termofor. Kobiety ją pokochają

Bez skutków ubocznych

Tampony na bazie marihuany zostały zaprojektowane tak, aby środek przeciwbólowy trafiał wyłącznie w miejsce bólu. Ich zadaniem jest maksymalne rozluźnienie mięśni pochwy i złagodzenie bólu macicy, szyjki macicy i jajników. Dzieje się to naprawdę szybko - w zaledwie 8 minut. Są one aż tak skuteczne, ponieważ środek przenika bezpośrednio do mięśni. Tampony poza działaniem przeciwbólowym nie mają żadnych efektów ubocznych, a już na pewno nie dają takich, jak palenie marihuany. Stworzone zostały wyłącznie z naturalnych składników: masła kokosowego i dwóch substancji czynnych kannabinoidów, które znajdują się w marihuanie – THC oraz CBD.

Przedstawiciele firmy Foria Relief mają nadzieję, że produkt, mimo kontrowersji, szybko stanie się popularny. Producenci wierzą, że może on faktycznie przynieść wielu kobietom znaczącą ulgę. Obecnie są dostępne wyłącznie na terenie dwóch stanów w USA - Kalifornii i Kolorado. W skład opakowania wchodzą cztery tampony. Jego cena jest wysoka, ponieważ kosztuje aż 170 złotych. 

Tampony z marihuaną

Fotografia: facebook.com/foria