Najnowszym trendem kosmetycznym są perfumy o zapachu kociej sierści

Redakcja 17.03.2017
Kot
Fotografia: Pixabay

Tylko czekać na kosmetyki o woni mokrego psa. 

Kocie perfumy to idealny prezent dla miłośników tych zwierząt. Dwie niezależne od siebie marki kosmetyczne mają w swojej ofercie produkty, dzięki którym każdy może pachnieć jak beztroski czworonóg.

Amerykańska firma Demeter od połowy marca 2017 roku sprzedaje wodę kolońską "Kitten Fur", czyli o aromacie futra kociaków. Zgodnie z filozofią marki,  zapach ma być subtelny i prosty, a pojedyncze nuty są zwykle lepsze niż mieszanki.

W ofercie Demeter znajdziemy wody pachnące jak nowo narodzone dziecko, popcorn, ginu z tonikeim czy wypalona fajka. Za koci zapach należy zapłacić od 12 złotych za 10 mililitrową próbkę, do 155 złotych za flakonik o pojemności około 120 ml. 

Po 15 latach prac udało nam się uchwycić esencję ciepła i komfortu w jednym zapachu. Ten prrrfekcyjny (PURRfect) punkt zaraz za kocią szyją. Nieważne czy jesteś miłośnikiem tych zwierząt, ten piękny aromat z pewnością zaspokoi twoją ciekawość – czytamy na Facebooku marki Demeter.

Demeter
Fotografia: www.facebook.com/demeter

Kocia głowa jest najlepsza

Japońska firma Yamamoto również ma w swojej ofercie koci zapach. "Mohu Mohu Odeko no Kaori" jest sprayem, który stosuje się na materiał. Nos, który stworzył tę kompozycję zainteresowany był tylko kocim czołem.

Stąd nazwa, którą można przetłumaczyć jako "Zapach Puszystego Czoła". Właściciel perfumerii przez cztery miesiące szukał idealnie pachnącej kociej głowy w kocich kawiarniach w całej Japonii. Po obwąchaniu co najmniej kilkuset kotów wybrał woń, która najlepiej nadawała się na przeniesienie do butelki ze sprayem.

Jak tłumaczą właściciele wybranych zwierząt w rozmowie z serwisem Matome.Naver.jp - najlepiej pachnące kocie czoło określa jako połączenie zapachu promieni słonecznych i świeżo upieczonego chleba. Sto mililitrów japońskiego płynu do można kupić za pośrednictwem serwisu Felissimo.co.jp za około 40 złotych. 

Spray
Fotografia: www.felissimo.co.jp
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów