Masaż relaksacyjny - ile kosztuje i jakie daje efekty?

Martyna Wojciechowska 25.07.2018
Masaż relaksacyjny
Fotografia: Shutterstock

Masaż relaksacyjny cieszy się dużym zainteresowaniem. Można wyodrębnić kilka podstawowych technik wchodzących w jego skład. Każda z nich charakteryzuje się innymi zasadami, jednak można znaleźć w nich punkty wspólne. Zadaniem każdej z nich jest zmniejszenie napięcia mięśni i nerwów oraz poprawa naszego samopoczucia. Poznaj szczegóły.

Masaż relaksacyjny to jedna z najpopularniejszych metod stosowanych w gabinetach masażu. Jest on połączeniem kilku różnych technik, jednak najwięcej wspólnego ma z masażem klasycznym. Dodajmy, że wielu pacjentów stosuje również masaż tajski oraz drenaż limfatyczny.

Masaż relaksacyjny polega na naciskaniu, głaskaniu, ugniataniu, oklepywaniu, rozcieraniu konkretnych miejsc na ciele w celu obniżania napięcia mięśni. Oklepywanie kantem doni pobudza krążenie krwi, rozcieranie skóry niweluje cellulit, a głaskanie łagodzi stres.

Do masażu relaksacyjnego stosuje się różnego rodzaju olejki zapachowe, które stosuje się w aromaterapii, np.

 • olejek rumiankowy,
 • olejek różany,
 • olejek eukaliptusowy,
 • olejek rozmarynowy,
 • olejek ze storczyka,
 • olejek z drzewa sandałowego.

Masaż relaksacyjny - wskazania i przeciwwskazania

Masaż relaksacyjny polecany jest osobom, które żyją w ciągłym stresie, walczą z depresją, nerwicą oraz tym, które potrzebują wyciszenia. Ma on też właściwości zdrowotne, pielęgnacyjne i uspokajające.

Wiele osób może korzystać z masażu relaksacyjnego, jednak są przypadki, w których dla dobra swojego zdrowia powinno się z niego zrezygnować. Osoby z chorobami układu krążenia, chorobami nowotworowymi, hemofilią. Niektóre rodzaje masażu relaksacyjnego nie wskazane są dla kobiet w ciąży, a także dla osób z chorobami bakteryjnymi, infekcjami i chorobami skóry.

Zobacz także: Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o olejach w pielęgnacji skóry i włosów

Masaż relaksacyjny - rodzaje

Masaż relaksacyjny dzieli się na różnego typu rodzaje:

 • masaż stemplami ziołowymi,
 • masaż gorącymi kamieniami,
 • masaż solą z Himalajów,
 • masaż odchudzający,
 • masaż ujędrniający,
 • masaż antycellulitowy,
 • masaż aromaterapeutyczny,
 • masaż orientalny.

Do każdej z powyższych technik stosuje się inne metody masowania ciała, które dają różne efekty. Wiele osób wybiera masaż odchudzający oraz antycellulitowy, które nie tylko działają relaksująco, ale też poprawiają wygląd ciała.

Masaż relaksacyjny - przebieg

Na początku masażysta powinien zapytać o twoje preferencje i efekty, na których najbardziej ci zależy. Następnie dopiera właściwą metodę masażu. Potem włącza odprężającą muzykę, przygotowuje olejki zapachowe i zaczyna masaż relaksacyjny.

W czasie jego trwania pacjent przyjmuje pozycję leżącą lub siedzącą. Zwykle podczas masażu ciało pacjenta owinięte jest ręcznikiem po to, aby mieć łatwiejszy dostęp do masowanych miejsc.

Masażysta wykonuje powolne ruchy, które mają dać nam ukojenie i obniżyć napięcie. Do niektórych rodzajów masażu stosuje się dodatkowo różnego rodzaju narzędzia. Np. w przypadku masażu stemplami ziołowymi używa się specjalnych stempli z takimi dodatkami jak kurkuma, trawa cytrynowa, kafir czy kamfora. W innej technice masażu relaksacyjnego stosuje się gorące kamienie, które mają za zadanie wzmocnić naszą odporność.

Podczas wizyty u masażysta włącza spokojną muzykę, abyś mógł się w pełni odprężyć.

Masaż relaksacyjny trwa od 30 minut do godziny. Cena za jedną wizytę wynosi od 80 do 120 złotych w zależności od konkretnego czasu trwania oraz konkretnego gabinetu.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku

Autor: Martyna Wojciechowska

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów