Jak wygląda masaż klasyczny? To najpopularniejszy rodzaj masażu, który odpręża i relaksuje

Paulina Ermel 01.08.2018
Kobieta poddaje się masażowi
Fotografia: Shutterstock

Masaż klasyczny ma szereg cennych właściwości, które mają zbawienny wpływ na ciało i samopoczucie człowieka. Jak wygląda masaż klasyczny? Ile kosztuje?

Masaż klasyczny to najpopularniejsza technika masażu. Najczęściej polega na głaskaniu, rozcieraniu, oklepywaniu i ugniataniu. Masaż klasyczny odpręża, relaksuje i rozluźnia mięśnie. Jakie jeszcze właściwości ma masaż klasyczny?

Zobacz także: W Warszawie stanie chatka "cabin porn". Zastosowanie inne niż myślicie

Masaż klasyczny – jak działa

Masaż klasyczny ma wiele dobrych właściwości. Działa:

- przeciwbólowo

- odżywia tkanki

- ujędrnia mięśnie, uelastycznia skórę

- rozluźnia

- przyspiesza przemianę materii

- poprawia ukrwienie

- przyspiesza przemianę materii

Masaż klasyczny – zalety

Masaż klasyczny dobry jest dla osób w każdym wieku. Może dotyczyć całego ciała, ale też poszczególnych jego części. Masaż klasyczny koi nerwy, relaksuje, poprawia samopoczucie, a do tego rozluźnia. W dodatku w połączeniu z muzykoterapią czy aromaterapią może łagodzić napięcie psychiczne, bóle głowy czy bóle stawów i mięśni. Masaż klasyczny może obejmować także kręgosłup – i również jest to zabieg relaksujący.

Masaż klasyczny – działanie łagodzące

Masaż klasyczny kręgosłupa to jeden z najpopularniejszych zabiegów relaksacyjnych. Łagodzi liczne bóle, w tym bóle: pleców, karku, mięśni. Działa także łagodząco na obrzęki, niweluje dolegliwości w przypadku chorób reumatycznych, wspomaga organizm w przypadku słabej wydolności krążeniowej. Masaż klasyczny działa świetnie także na przemęczone osoby. Istnieją jednak przeciwwskazania do wykonywania takiego masażu.

Masaż klasyczny – przeciwwskazania

Masażowi klasycznemu nie powinny poddawać się osoby:

- w ciąży

- miesiączkujące

- gorączkujące

- posiadające żylaki, tętniaki, naczyniaki

- z zaburzeniami krzepnięcia krwi

- z nadciśnieniem, miażdżycą

- chorobą nowotworową

- po przebytym dopiero co zawale

Aby masaż klasyczny dał pożądane efekty, należy powtórzyć go w kilku seriach. Najlepsze rezultaty zauważymy po 10 seriach. Najczęściej masaż klasyczny wykonywany jest poprzez głaskanie – w ten sposób masujący wyczuwa napięte mięśnie pod skórą i je rozluźnia.

Ile kosztuje masaż klasyczny

Masaż klasyczny może trwać od 60 do 120 minut. Wszystko zależy od tego, którą partię ciała masujemy. Jego cena może wahać się od 30 do 80 zł. Różne odmiany masażu mogą też kosztować mniej albo więcej.

Prócz masażu klasycznego…

Masaż klasyczny to najpopularniejsza technika masażu. Jednak prócz takiego masażu, można zdecydować się także na masaż relaksacyjny albo masaż tajski.

Masaż tajski to najstarsza forma masażu. Niegdyś korzystali wyłącznie członkowie rodziny królewskiej, a dziś korzystają z niego miliony ludzi z całego świata. Masaż tajski dzięki właściwościom relaksacyjnym jest skuteczną formą wyciszenia.

Z kolei masaż relaksacyjny ma najwięcej wspólnego z masażem klasycznym. Masaż relaksacyjny polega na naciskaniu, głaskaniu, ugniataniu, oklepywaniu, rozcieraniu konkretnych miejsc na ciele w celu obniżania napięcia mięśni. Oklepywanie kantem dłoni pobudza krążenie krwi, rozcieranie skóry niweluje cellulit, a głaskanie łagodzi stres.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Autor: Paulina Ermel

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów