09.04.2018 12:31

Dermatolodzy alarmują: manicure hybrydowy jest rakotwórczy!

Zastanów się, zanim znów umówisz się na wizytę u manikiurzystki.

Manicure

Fotografia: Fotolia

Manicure hybrydowy to jedna z najczęściej wykonywanych usług w salonach piękności. Niestety wciąż niewiele mówi się o tym, jakie skutki może wywołać. Okazuje się, że hybryda jest rakotwórcza. Jeżeli do tej pory o tym nie słyszałaś, najwyższy czas nadrobić zaległości.

Zobacz także: Olejek rycynowy na paznokcie - jak działa i kiedy go używać?

Hybryda jest rakotwórcza

Wiele z nas regularnie decyduje się na manicure hybrydowy. Jest on stosunkowo niedrogi, zapewnia wyjątkową jakość i trwałość. Poza tym można go wykonać samemu pod warunkiem, że ma się specjalną lampę do hybrydy.

Jak się okazuje, częste naświetlanie lampą UV bardzo szkodzi ona naszemu zdrowiu. Poza tym, że promienie ultrafioletowe powodują przedwczesne starzenie się skóry, mogą być też odpowiedzialne za rozwój nowotworów. Dermatolodzy twierdzą, że powinnyśmy zminimalizować używanie lampy UV, by uniknąć choroby.

Czerniak podpaznokciowy to nowotwór złośliwy, który szybko wywołuje przerzuty. Na początku może wyglądać jak grzybica lub krwiak i wywoływać nieprzyjemne pulsowanie. Ponadto pod jego wpływem paznokieć staje się coraz ciemniejszy. Jak twierdzą naukowcy z Georgia Regents University, zagrożenie pojawienia się nowotworu złośliwego wzrasta już po 8 ekspozycjach na promienie UV.

Dla dobra swojego zdrowia nie powinnaś zbyt często używać hybrydy.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Autor: Martyna Wojciechowska

Jaką metodą malujesz paznokcie?