Lifting twarzy - sposób na gładką i jędrną skórę

Lifting twarzy
Fotografia: Shutterstock

Lifting twarzy jest popularnym zabiegiem, który zapewni ci młodszy wygląd. Wyróżniamy 2 wersje - inwazyjną i nieinwazyjną (lifting wolumeryczny i nici liftingujące), różniące się trwałością efektów oraz metodą naciągania skóry na twarzy. Podpowiadamy, na czym dokładnie polegają oba rodzaje liftingu twarzy, jakie efekty zapewniają i jakie niepożądane objawy mogą się z nimi wiązać.

Lifting twarzy ma za zadanie naciągnąć wiotczejącą skórę twarzy, zapewniając jej tym samym młody wygląd. Zabieg ten przeprowadzony metodą chirurgiczną zapewnia stałe efekty bez konieczności ponawiania operacji. Zaś w wersji nieinwazyjnej daje efekty utrzymujące się maksymalnie 12 miesięcy. Aby podtrzymać te rezultaty, należy powtórzyć zabieg. Poznajcie szczegóły.

Lifting twarzy - metody

Narzekasz na wiotką, opadającą skórę, zmarszczki i bruzdy na twarzy? Dzieje się tak, ponieważ z czasem zanikają włókna kolagenowe odpowiedzialne za gładkość i jędrność naszej cery. Starzenie się skóry to naturalny proces, jednak coraz więcej kobiet stara się z nim walczyć. Coraz częściej stosowanym sposobem na pozbycie się oznak starości jest lifting twarzy.

Wyróżniamy 3 rodzaje tego liftingu twarzy: inwazyjny lifting twarzy, lifting wolumeryczny i nici liftingujące. Pierwszy z nich jest zabiegiem chirurgicznym, który wykonuje się za pomocą skalpela. Drugi polega na wstrzykiwaniu w skórę specjalistycznej substancji, a trzeci na wstrzyknięciu w głębokie warstwy skóry długich nici hialuronowych.

Lifting (metoda inwazyjna) - przebieg zabiegu

Lifting twarzy przeprowadzany metodą wykonywany jest pod narkozą. Polega on na nacinaniu skóry na twarzy w okolicach skroni, linii włosów i za uchem. Za pomocą tej operacji chirurg plastyk modeluje owal twarzy poprzez usuwanie nadmiaru skóry.

W miejscach, w których skóra jest nacinana, lekarz zakłada szwy. Dopiero po upływie 48 godzin po zabiegu pacjent może opuścić klinikę. Szwy zdejmuje się po około 7 dniach, jednak na ostateczne efekty należy poczekać pół roku. W tym czasie opuchlizna powinna całkowicie zejść, a blizny staną się niewidoczne.

Każda osoba poddająca się temu zabiegowi powinna zdawać sobie ze skutków ubocznych, których może doznać zaraz po liftingu.  Należą do nich:

 • ból,
 • nadmierna utrata włosów,
 • porażenie nerwów twarzowych,
 • bliznowiec.

Nici wolumeryczny (metoda inwazyjna) - przebieg zabiegu

Lifting wolumeryczny jest zabiegiem medycyny estetycznej, który przeprowadza się poprzez wstrzykiwanie w skórę specjalistycznego preparatu z dodatkiem kwasu hialuronowego, kwasu mlekowego i hydroksyapatytu wapnia.

Wybrane obszary twarzy wypełnione tą substancją stają się jędrne i napięte. Efekty widoczne są od razu po zabiegu i utrzymują się maksymalnie pół roku. Dzięki temu zabiegowi możesz:

 • unieść opadające policzki,
 • wypełnić zmarszczki pod oczami,
 • wymodelować linię żuchwy oraz podbródka,
 • wygładzić inne zmarszczki.

Nici liftingujące (metoda inwazyjna) - przebieg zabiegu

Nici liftingujące wstrzykiwane są w głąb skóry, aby ją podnieść, wzmocnić i ją zregenerować. Po 2-3 tygodniach od zabiegu wykonywanego w obrębie twarzy należy ograniczyć mimikę, masaże twarzy, peelingi i golenie, aby nici nie zmieniły swojego położenia pod skórą. Do przeprowadzenia tego zabiegu wykorzystuje się od 40 do 50 nici liftingujących.
Ta metoda liftingu twarzy jest bezinwazyjna, jednak nie każdy może ją stosować. Oto lista przeciwwskazań:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • choroba nowotworowa,
 • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • terapia przeciwzakrzepowa.
Zagłosuj

Zdecydowalibyście się na operację plastyczną?

Liczba głosów:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów
Attribute Type Value
0 string '/Uroda-i-Moda/Trendy-modowe/Poznaj-najnowsze-trendy-modowe-prosto-z-New-York-Fashion-Week-14097'
1 string '/Uroda-i-Moda/Trendy-modowe/Najgoretsze-trendy-polskich-blogerek-prosto-z-New-York-Fashion-Week-14097'
2 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Lifting-rzes-na-czym-polega-efekty-cena-9540'
3 string '/Uroda-i-Moda/Paznokcie/Paznokcie-tytanowe-wlasciwosci-cena-jak-je-zrobic-7911'
4 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Kolagen-do-picia-opinie-skutki-uboczne-zastosowanie-7814'
5 string '/Uroda-i-Moda/Trendy-modowe/Poznaj-najnowsze-trendy-modowe-prosto-z-New-York-Fashion-Week-14097?fbclid=IwAR29oBPJ8s0YFJrrZXE1a0s5dM8va0uyztPgqRj21FCoDKD0MnfN5zMnJqY'
6 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Mezoterapia-8591'
7 string '/Uroda-i-Moda/Paznokcie/Trendy-paznokcie-wiosna-lato-2019-14397'
8 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Krople-Juvit-C-jako-serum-do-twarzy-Kosztuja-kilka-zlotych-7923'
9 string '/Uroda-i-Moda/Fryzury/Sprawdzone-sposoby-na-geste-wlosy-8421'
10 string '/Uroda-i-Moda/Trendy-modowe/To-najpiekniejsze-kreacje-z-Oscarow-2019-musicie-je-zobaczyc'
11 string '/Uroda-i-Moda/Pielegnacja/Olejek-rycynowy-zastosowanie-i-wlasciwosci-7556'