Kriolipoliza - skuteczny sposób na pozbycie się tłuszczu

Martyna Wojciechowska 17.09.2018 AKTUALIZACJA: 17.12.2019
Szczupła figura
Fotografia: Shutterstock

Kriolipoliza jest zabiegiem, który w ostatnich latach zdobył ogromną popularność. Jest to nowy sposób na ekstremalnie szybkie odchudzanie, który został wynaleziony w USA. Kriolipoliza jest stosunkowo nowym zabiegiem inwazyjnym polegającym na zamrażaniu tłuszczu. Poznaj szczegóły.

Kriolipoliza stała się popularnym zabiegiem medycyny estetycznej. Została ona wymyślony przez dwóch amerykańskich lekarzy, Dietera Mansteina i R. Roxa Andersona. Kriolipolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego narzędzia Zeltiq, które zamraża komórki tłuszczowe znajdujące się w tkance podskórnej.

Kriolipoliza - dla kogo jest ten zabieg?

Z racji tego, że kriolipoliza nie daje aż tak spektakularnych rezultatów jak liposukcja, powinna być stosowana przez osoby z niewielkim przyrostem tkanki tłuszczowej. Już po pierwszej wizycie można zauważyć delikatną poprawę.

Cena jednorazowego zabiegu waha się od 1 tysiąca do 1,5 tysiąca złotych. Zabi9eg ten można wykonać w większości gabinetów medycyny estetycznej na terenie Polski.

Zaraz po wizycie na ciele mogą pojawić się zaczerwienienia, opuchlizna i siniaki. Zabieg ten zwykle wykonuje się w kilku partiach ciała:

  • twarzy,
  • brzucha,
  • dolnej i górnej partii ud.

Kriolipoliza zastosowana w powyższych miejscach jest najbardziej skuteczna. Sprawdźcie też, jak działa peeling kawitacyjny.

Kriolipoliza - przebieg zabiegu

Dzięki tej metodzie można zmniejszyć objętość tkanki tłuszczowej o 30-40%. Zwykle przeprowadza się kilka zabiegów. Jeden z nich trwa około godziny. Pierwsze rezultaty widoczne są od 2 do 4 miesięcy po zabiegu. Efekty nie są jednak trwałe (w przeciwieństwie do liposukcji). Utrzymują się maksymalnie pół roku. To, jak szybko zauważymy pierwsze rezultaty, w dużej mierze uzależnione jest od pracy wątroby.

Zanim lekarz wykona zabieg, musi przeprowadzić z pacjentem dokładny wywiad. Następnie pacjent rozbiera się od pasa w dół, zakłada specjalną bieliznę i zostaje poproszony na położenie się na łóżku.

Specjalista nakłada na poszczególne części ciała specjalny żel, a potem przykłada do skóry aplikator próżniowy. Ma on za zadanie zasysać tkankę tłuszczową. Zabieg ten nie należy do najprzyjemniejszych. Może wiązać się z bólem, który na szczęście szybko mija.

Komórki tłuszczowe pod wpływem działania chłodzącego je aplikatora są stopniowo eliminowane z organizmu. Całkowita redukcja trwa do 4 miesięcy po zastosowaniu zabiegów.

Wbrew pozorom podczas przeprowadzeniu zabiegu kriolipolizy pacjent nie odczuwa zimna, ponieważ chłodzenie działa wyłącznie na tkankę tłuszczową, omijając wszystkie inne tkanki.

Kolejne zabiegi powinny być przeprowadzane maksymalnie do 4 miesięcy po pierwszym zabiegu. W ten sposób będziemy mieć pewność, że usunięto możliwie jak najwięcej tkanki tłuszczowej z ciała

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów