Stosując codziennie ten kosmetyk, będziesz wyglądać 24% młodziej! Poznaj wyniki badań

Malwina Wasilewska 16.07.2020
uśmiechnięta dziewczyna
Fotografia: Shutterstock

Stosowanie tego produktu zapewni ci piękny wygląd. Sprawdź, jak zachować młodość na dłużej.

Starzenie się skóry to nasza największa zmora. Niektóre kobiety są w stanie zrobić wszystko, aby zahamować ten proces. Okazuje się, że codzienne stosowanie jednego rodzaju produktu do pielęgnacji twarzy może zdziałać cuda. Mamy na to naukowe dowody!

Krem z filtrem sposobem na młodość

Naukowcy z Australii postanowili sprawdzić działanie kremów z filtrem. W tym celu w 2013 roku przeprowadzili eksperyment, w którym poprosili badaną grupę osób poniżej 55. roku życia o stosowanie wskazanego preparatu chroniącego przed promieniami UV. Każda z nich miała za zadanie wklepywać w ciało, dekolt i skórę twarzy produkt z filtrem tak często, jak mają na to ochotę. Wyniki badania były imponujące!

Po 4,5 roku badacze postanowili sprawdzić rezultaty eksperymentu. Z przedstawionych przez nich danych wynika, że skóra osób, które codziennie stosowały krem z filtrem, była w znacznie lepszej kondycji.

Skóra osób, które używały kremów z filtrem codziennie, postarzała się o 24% mniej niż tych, którzy nakładali je okazjonalnie - informują australijscy badacze.

Jak wiemy, promieniowanie UV najbardziej przyczynia się do starzenia się skóry. Dlatego tak ważne jest stosowanie kremów z filtrem. Warto dodać, że tego typu produkty powinno się stosować nie tylko jako ochronę w słoneczne dni, ale także wtedy, kiedy jest pochmurno.

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów