Czy keratynowe prostowanie włosów jest bezpieczne? To coraz popularniejszy zabieg

Paulina Ermel
Kobieta z prostymi włosami
Fotografia: Shutterstock

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który ma odżywić i wzmocnić włosy. To, że stają się po nim proste, to tak naprawdę jego efekt uboczny. Jak wygląda keratynowe prostowanie włosów i czym jest keratyna? Czy takie prostowanie jest bezpieczne?

Keratynowe prostowanie włosów w ciągu ostatnich kilku lat zdobyło niezwykłą popularność. Zabieg znany także pod nazwą brazylijskie prostowanie włosów pielęgnuje, ale i stylizuje włosy. Na czym polega, ile kosztuje i dla kogo jest dobre keratynowe prostowanie włosów? Zobaczcie.

Zobacz także:  Jak wyprostować włosy bez użycia prostownicy? Można postawić na naturalne sposoby

Keratynowe prostowanie włosów – co to

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, w którym główną rolę gra keratyna. Pod wpływem wysokiej temperatury odżywia ona włosy. A samo wyprostowanie ich jest tylko efektem ubocznym. Keratynowe prostowanie włosów ma przede wszystkim odżywić i odbudować włosy. W miarę wypłukiwania się keratyny z włosów stają się one coraz bardziej naturalne – czyli efekt prostowania nie jest trwały.

Zabieg ten można wypróbować w salonie fryzjerskim, ale też w domu. Ta druga opcja możliwa jest za sprawą firm, które produkują pełną gamę kosmetyków przeznaczonych do keratynowego prostowania włosów.

Jak wygląda keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie krok po kroku:

 1. Dokładnie oczyszczamy włosy z zabrudzeń i kosmetyków, które wcześniej na nie nakładaliśmy – dwa razy myjemy, ale nie nakładamy odżywki.
 2. Włosy suszymy.
 3. Na całą długość włosów nakładamy preparat z keratyną. Pozostawiamy go na nich na 20-30 minut. Następnie odrobinę je wysuszamy.
 4. Po wyschnięciu zaczynamy dokładnie prostować włosy. Pasmo po paśmie prostujemy włosy prostownicą albo żelazkiem fryzjerskim. Muszą być one nagrzane do 230 stopni. Jedno pasmo trzeba prostować nawet i 5-6 razy! Tylko pod wpływem ciepła keratyna ma szansę przeniknąć do łuski włosa – wysoka temperatura sprawia, że łuski się otwierają i są podatne na wchłanianie kosmetyków.

O czym należy pamiętać po keratynowym prostowaniu włosów

Aby efekt utrzymał się jak najdłużej, trzeba odpowiednio zadbać o tak wypielęgnowane włosy. Przede wszystkim po takim zabiegu nie myjemy ich przez 48 godzin. Nie możemy w tym czasie także używać żadnych kosmetyków. Należy wstrzymać się także w tym czasie ze związywaniem włosów albo spinaniem ich.

Ile trwa keratynowe prostowanie włosów

Przeważnie zabieg ten trwa ok. 2 godzin. Wszystko zależy od wprawy fryzjera. Natomiast jeżeli zdecydujesz się na samodzielne prostowanie, może zająć ci to nawet 2 razy więcej czasu.

Właściwości keratyny do włosów

Keratyna do włosów:

 • wzmacnia
 • nawilża
 • zabezpiecza włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi

Dla kogo keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów ma na celu odżywienie ich i wzmocnienie. Jest to zabieg, który nadaje się do każdego rodzaju włosów, ale szczególnie wskazanych jest w przypadkach:

 • puszenia się włosów
 • elektryzowania
 • zniszczonych, matowych włosów
 • kręconych i grubych włosów

Keratynowe prostowanie włosów  - efekty

Jeżeli odpowiednio zadbasz o włosy po zabiegu, efekty utrzymają się przez długi czas – nawet do kilku miesięcy. Co ciekawe, im częściej będziesz poddawać włosy keratynowemu prostowaniu, tym efekty będą dłużej widoczne. O 3 razach keratynowego prostowania włosy mogą być proste i odżywione nawet przez pół roku!

Ile kosztuje keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który można powtarzać bez końca. Nie należy on jednak do najtańszych. Za wizytę w salonie zapłacimy średnio ok. 400 zł. Wszystko jednak zależy do tego, w jakiej kondycji są nasze włosy, a do tego jakiej są długości. Te najdłuższe będą wymagały najwięcej pracy, a ta z kolei najwięcej kosztuje (nawet ok. 600 zł).

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Autor: Paulina Ermel

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów