14.06.2016 12:40

Jasna cera dzięki takiej pielęgnacji będzie jeszcze piękniejsza

Dzięki sprawdzonym sposobom, będzie jednolita i rozświetlona. 

Blada jasna cera pielęgnacja

Fotografia: East News

Blada cera jest charakterystyczną cechą wyglądu większości Polek. Część z nas jej nie toleruje i namiętnie stosuje bronzery, samoopalacze, chodzi do solarium bądź poddaje się naturalnym kąpielom słonecznym. Drugie, cieszą się porcelanową cerą i nie chcą zmieniać wyglądu na rzecz niebezpiecznych dla skóry promieni UV. Chociaż wielu z nas wydaje się, że zdrowy, słoneczny rumieniec na buzi sprawia, że wyglądamy lepiej, nie oznacza to, że bladość jest zła. Dużo zależy więc od naszego podejścia i umiejętnego eksponowania jasnej cery.

Jak polubić się z bladą cerą?

Blada skóra jeszcze w pierwszej połowie XX wieku była uznawana za atrybut arystokracji. Mieli ją bogaci ludzie, nieskalani pracą na świeżym powietrzu. Potem przyszły czasy wolnego rynku i łatwiejszego dostępu do wyjazdów zagranicznych. Ten, kto zimą miał śródziemnomorską opaleniznę był człowiekiem o zasobnym portfelu, którego stać na wakacje pod palmami. Kobiety szybko podchwyciły ten trend i szturmem ruszyły na podbój solariów.

Z biegiem czasu na szczęście ta moda mija, a przybytków ze sztucznymi promieniami UV jest coraz mniej. Powoli rozumiemy, że naturalność jest tym, co warto podkreślać w urodzie. I o ile, blada cera zimą jest jak najbardziej akceptowalna, to latem chociażby ze względu na jasną odzież, często nie czujemy się najlepiej z mlecznym odcieniem skóry. Co więc robić, by blada cera wyglądała dobrze?

Pielęgnacja jasnej cery

Fotografia: East News

Po pierwsze, dużo zależy od naszego podejścia. Jeżeli uzmysłowimy sobie, że takie sławy jak Marylin Monroe czy Gwen Stefani, Rita Ora bądź Dita von Tesse mają jasno-mleczną skórę i wyglądają przepięknie, będzie nam łatwiej tolerować u siebie tę cechę urody. Kolejnym argumentem jest oczywiście zdrowie. Im mniej się opalamy, tym skóra wolniej się starzeje i występuje mniejsze prawdopodobieństwo zachowania na raka. Jeśli to wciąż nas nie przekonuje, pamiętajmy, że jasna cera zawsze wygląda młodziej. 

Pielęgnacja jasnej cery

Jasna karnacja to dar natury, który trzeba pilnować bardziej niż inne typy urody. Wymaga unikania podrażnień, regularnego stosowania wysokich filtrów i rozjaśniania powstałych przebarwień. Jasna cera nie jest jednolita na całej twarzy, dlatego musimy zadbać o wyrównanie jej kolorytu. Jednak przede wszystkim pamiętajmy, że u podstaw ładnie wyglądającej skóry, leży jej dokładne oczyszczanie. Od tego właśnie powinna rozpocząć się pielęgnacja jasnej cery.