Wybierasz się w podróż samolotem? Nie zapomnij użyć tego kosmetyku

Paulina Ermel 08.06.2018
Kobieta czeka na samolot
Fotografia: Shutterstock

Wybierając się w podróż samolotem pamiętasz o wygodnych ubraniach, butach i o zabraniu ze sobą poduszki, z którą wycieczka będzie bardziej komfortowa. A czy pamiętasz o odpowiedniej pielęgnacji skóry? Przed podróżą samolotem powinnaś zastosować jeden ważny kosmetyk.

Podróż samolotem potrafi być męcząca. Dlatego jeżeli ją planujemy, wybieramy możliwe najwygodniejszy zestaw ubrań i fryzurę, w której dobrze się czujemy. Musimy jednak pamiętać także o odpowiedniej pielęgnacji skóry. Pomyślelibyście, że podróż samolotem wymaga od nas specjalnej pielęgnacji skóry? Zobaczcie, dlaczego.

Zobacz także: Które miejsce w samolocie jest najbezpieczniejsze? A gdzie najlepiej usiąść w pociągu? Statystyki nie zostawiają wątpliwości

Zanim wsiądziemy na pokład i znajdziemy się w chmurach, powinniśmy nałożyć na twarz... dużą porcję jakościowe kremu z filtrem! Dlaczego? Lecąc samolotem znajdujemy się bliżej warstwy ozonowej. I nasza skóra jest wtedy narażona na szkodliwe promieniowanie słoneczne.

Z drugiej strony samolot jest zamkniętym pomieszczeniem i można by pomyśleć, że okna i ściany powinny nas "chronić". Nic z tego. Okna nie przepuszczają jedynie promieni UVB, a UVA przenikają przez nie bez najmniejszego problemu. Dlatego też dermatolodzy apelują, aby w takim momencie specjalnie zadbać o skórę i zastosować się do tej prostej zasady.

Przestrzegaliście jej wcześniej?

Zobacz także: Lubisz podróżować? Zarobisz 2500 euro i zwiedzisz świat

Zobacz, jak zadbać o skórę nocą:

Autor: Paulina Ermel

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów