Jak poprawnie używać antyperspirantu? Okazuje się, że większość z nas do tej pory robiła to źle

Katarzyna Leszczyńska 19.01.2018
Jak poprawnie używać antyperspirantu?
Fotografia: EAST NEWS

Nikt by się tego nie spodziewał.

Antyperspiranty stosuje wielu z nas. Oczywiście po to, żeby jak najdłużej zachować świeżość i nie być narażonym na wydzielanie nieprzyjemnego zapachu. Dlatego też zazwyczaj stosujemy je od razu po prysznicu. Okazuje się, że jest to podstawowy błąd, który sprawia, że obniżamy poziom wytrzymałości dezodorantu. Kiedy zatem stosować antyperspiranty, żeby jak najdłużej cieszyć się uczuciem świeżości?

Zobacz także: Spanie w tej pozycji zapewni lepszy wygląd rano. Jakie jeszcze proste zasady sprzyjają urodzie?

Na ten najpopularniejszy błąd dotyczący używania antyperspirantów przeciw poceniu zwróciła uwagę brytyjska ekspertka, Dawn Harper, znana z programu „Embarassing Bodies”. Okazuje się, że używając dezodorantu zaraz po kąpieli przeszkadzamy mu prawidłowo się wchłonąć. Zwilżona skóra nie jest w stanie przyjąć odpowiednio antyperspirantu i jego właściwości.

Kiedy używać dezodorantu?

W jaki sposób stosować antyperspirant?

Okazuje się, że najlepszym momentem do zastosowania antyperspirantu, jest nałożenie go na suchą skórę tuż przed snem. Wówczas będzie on miał możliwość na wchłanianie się przez całą noc. Nie można też stosować go w zbyt dużych ilościach. Zdaniem ekspertki wystarczą dwa ruchy w górę i w dół, żeby zaaplikować jego idealną dawkę i cieszyć się świeżością przez cały następny dzień. 

Zobacz także: Jak wyprostować włosy bez użycia prostownicy? 

Naturalne sposoby w galerii poniżej.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów